Nüüd ma ei tee muud, kui mõtlen ainult sellele ja kurnan ennast armukadedusega. Ma ei tea mis see on – kas see, et ma kardan nii meeletult teda kaotada (kuigi põhjust ju ei ole) või on see midagi muud? Ma piinan sellega ennast ja lõhun nii meie suhet.»
Vastab psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja Õnne Aas-Udam:
«Ühelt poolt tunnete end justkui seitsmendas taevas – olete armunud, õnnelik, tunnete, et inimene teie kõrval on just see õige... ning teisalt õõnestavad seda kõike teie sisemised kahtlused ja hirmud.
Saan aru, et te peate oluliseks avatud ja selgeid suhteid, kus ka keerulised teemad saavad lahti räägitud. Ka teil on omavahel jutuks tulnud varasemad suhted, praegused suhted eksidega – need kõik on teemad, mis vajavad koos nende avamist, et mõlemal osapoolel oleks selge arusaamine teise vajadustest, ootustest ning mis looks pinna teineteisega arvestamiseks.
Kuidas neid valuteemasid avada, nii et teine ei tunneks end süüdistatuna? Siinkohal on abiks südamest südamesse rääkimine. Rääkige oma partnerile sellest, mis on teid segadusse ajanud, armukadedaks teinud, ebakindlaks muutnud ja ka sellest, mida ootate ja vajate. Seda saab teha minakeeles.
Püüdke teineteist hoolega kuulata. Selleks leppige kohe alguses kokku, et räägite kordamööda – algul räägib üks ja teine sõnastab kuuldu ümber, sinna midagi lisamata ega end kaitsma asumata. Kui üks osapool tunneb, et teda on mõistetud, annab ta sõna üle teisele ja protsess kordub. Nüüd saab teine osapool selgitada, kuidas tema toimuvat näeb, mis see tema jaoks on, mida tema tunneb, vajab jne. Kuulaja rollis olev partner vaid peegeldab kuuldut, seda selleks, et tõesti teist inimest mõista. Protsess toimub/kordub nii kaua, kuni olete teema lahti rääkinud, teineteise vajadusi ning käitumist mõistnud – ja alles siis saate hakata probleemile koos lahendusi leidma.»