Kasuta vähem raskeid hinnanguid: «Kõik on läbi», «Kogu aeg juhtub minuga midagi halba», «Mitte iialgi!», «Ideaalne». Kõik äärmuslikud sõnad kinnitavad alateadvusele, et nüüd ongi kõik. Mitte kunagi midagi enam ei muutu. Need kinnitused välistavad edasimineku, arengu, mõistus teab nüüd, et «ei iialgi enam». Pealegi ei ole need laused sageli õiged, sest kust me teame, mida mõtlevad kõik teised ja millal on «kõik»?
Ka tuleks ära jätta sõna «liiga». Kui keegi ütleb enda kohta «Ma olen tüse», siis see on fakti nentimine. Mõni inimene ongi tüse. Aga kui öelda «Ma olen liiga tüse», siis selles sisaldub hinnang. See justkui kinnistab midagi, mis on lootusetu, «liiga» on kaotaja, mitte võitja seisukoht. Seda hinnangut tasuks vältida ka kõikide nende suhtes, kellega kokku puutud ja kelle heaolu sõltub sinu sõnadest ja hoiakutest – lapsed, õpilased, vanemad. See on verbaalne piirang, mis hoiab sinust eemal üllatused ja uued võimalused.
Enda mahategemine sõnadega on kui õnnetu tuleviku ettekuulutus. Kui keegi ütleb: «Ma olen ikka täitsa loll», ja teine väidab «Ei, sa ei ole», siis alateadvus vaevalt et kuuleb teist häälekest. Ei pea ennast ise maha tegema, iseendasse tuleb suhtuda sama lugupidavalt kui teistesse inimestesse, valides toetavad sõnad.
Mõned tähtsad teemad, kus sõnadega tuleks olla eriti hoolikas
Enda saavutuse pisendamine - väldi.