Mitte vaid, aga et kõige aluseks justnagu olekski vaid füüsiline pool ning kahe inimese suhtest ning tunnetest ei räägita üldse. Vaadates kolmandat osa, sai mulle enam selgeks see, et tegemist on enam kui seksiga, tegemist on tegelikkuses just ehedaima näitega armastusest, sügavast ja kaunist.
Seekord pani see film mõtlema ka enda suhtele. Oma praeguse elukaaslasega tutvusin siis, kui olin põhimõtteliselt armastuse leidmisele käega löönud. Hiljem selgus ka, et sama oli teinud tema. Üsna lootusetult hulpisime elumere lainetel, elasime, töötasime, kuid seda õiget meie elus ei olnud.
Ma mäletan siiani meie esimesi kõnesid, mis olid eranditult kas reaalselt kohtudes või telefonis. Mäletan seda avastamisrõõmu ja äratundmisrõõmu. Sellised emotsioonid ja mälestused ei kao.
Kuid suhe ei ole vaid see ja suhe ei ole ka klišeelik Ameerika film, suhe võib olla imekaunis ja armastusest tulvil, kuid rõhk on tööl. Suhe nõuab tööd. Kui tahes kulunud see väljend ka ei oleks, on vajalik suhtlemine, väikesed romantilised hetked kahekesi, üllatused ning asjade läbirääkimine. Ei ole olemas tingimusteta armastust, kuid on olemas armastus, kus üksteist tunnistatakse ja tunnustatakse.
Austus koos tunnistamisega, et teine pool on inimene nagu sinagi ja me kõik eksime, kuid asjadest rääkides, vältides üksteise solvamist, sillutubki tee tõelise armastuseni.
Tegelikkuses just see antud triloogiast peegelduski. Seks oli kahtlemata nende suhte üks olulisi osi ning ühel või teisel moel on ta tegelikult kõikides suhetes üks olulisi komponente, kuid nagu ka nende suhtes nii ka kõikides teistes sajandi armastuslugudes, on oluline just see, et kaks inimest väga tahavad koos olla ning on valmis selle nimel vaeva nägema.