«Olete hiljuti avastanud ja mõistnud, et midagi on korrast ära teie suhtestiiliga. Leidsite suhtest-suhtesse korduva käitumismustri ning olete sellest häiritud.
Suur samm edasi on juba probleemi märkamine, tunnistamine ning see, et olete ise teemat uurinud!
Kui ma teie kirjast õigesti aru saan, siis teie suhted muutuvad kiiresti intiimseks ning see toob kaasa teiepoolse muutunud hoiaku ja nõudmised partnerile – suurenevad ootused tähelepanule, lähedusele, pühendumisele.
Teie sõnul ei ole samas ükski suhe lõpetatud mehe, vaid ikka teie initsiatiivil (või teeb elu korrektiive), peale «kleepumistralli» kaob tasapisi teie enda huvi mehe vastu.
Paarisuhtes saavad kokku kaks absoluutselt erinevat inimest oma unikaalsete maailmadega, mis koosnevad arusaamadest ellu, armastusse, väärtustest, uskumustest, ootustest. Palju mõjutab meid meie päritolupere ja kuidas seal täiskasvanutevahelised suhted olid, millised käitumismustrid sealt kaasa saame, ka arusaamad mehe/naise, ema/isa rollidest, sellest, kas ja kuidas ning kui palju rääkida armastusest jne, jne.
Päritoluperest saame kaasa ka varasest lapsepõlvest väljakujunenud kiindumussuhte stiili (attachment), milline mõjutab ka meie täiskasvanuea paarisuhteid.
Kiindumussuhe on lapse ja vanema vaheline eriline emotsionaalne side, mis hakkab arenema imikul mõne kuu vanuses ja vanema jaoks juba raseduse ajal (vanema enda kiindumussuhte stiil pärineb omakorda tema lapsepõlvest ja on leitud sarnast mustrit põlvkondade kaupa).
Lapse ja hooldaja vahelisest suhtest saadud kogemuse alusel kujuneb lapse baasturvatunne, võime usaldada ja suhteid luua, enesehinnang, võime õppida ja uusi kogemusi integreerida.