Kes jääb haige lapsega koju?
Esimene aasta lasteaias kipub raske olema ja seda just haiguste pärast. Isegi need lapsed, kes seni on olnud raudse tervisega, võivad iga kuu rühmast mõne haiguse saada. Kuigi haigekassa hüvitab 80 protsendi ulatuses lapsega kodus oldud aja, tuleks siinkohal lapsevanematel läbi arutada, kellel on rahalisest seisukohast mõttekam koju jääda (kui peres pole just mõnda vanavanemat või muud sugulast, kes saab last hoida). Nimelt arvutatakse eelneva aasta lapsehoolduspuhkusel olnud ja sel aastal tööle naasnud vanema hooldushüvitis alampalgalt, kuna eelmisel kalendriaastal puudus tal sotsiaalmaksuga maksustatav tulu. Arvutuskäigu leiad Haigekassa kodulehelt.
Millal on lasteaias puhkus?
Kui sinu laps käib lasteaias, siis pead arvestama võimalusega, et suvel võib see paar nädalat puhkusel olla. Uuri juba aegsasti ette, millistel kuupäevadel on lasteaed kinni ja kas nad pakuvad selleks ajaks mingeid alternatiive? Mõni lasteaed on suletud täies koosseisus, mõni pakub asendusrühmasid. Nii või teisiti vajad seda infot aegsasti, et planeerida oma puhkust töölt või otsida võimalusi lapse hoidmiseks. Vaheajaga võivad kaasneda täiendavad kulud, olgu selleks siis perereis või tasuline hoidja.
Kas hakkate lapse tuleviku tarbeks raha koguma?
Küsimus, millega pere eelarvet planeerides kindlasti peaks arvestama. Olgu selleks lihtne mündikassa riiulil või hoius pangas, iga kuu tuleks arvestada kindla summaga ja seda päris pika aja jooksul. Siinkohal peaksitegi perekonnana läbi arutama, kas ja kui palju kavatsete lapse tuleviku jaoks kõrvale panna. Iga perekonna kogumisstrateegia sõltub tema võimalusest, seega oleks hea need ka omavahel läbi arutada.