Rannaväli ütles kohe, et kui tüdrukutele tulevad tänaval ligi välismaalased, kes tituleerivad ennast mingite välisagentuuride esindajateks või fotograafideks, siis seda ei tasu tõsiselt võtta.
«Mul on pisteliselt tulnud telefonikõnesid lapsevanematelt, kus ema räägib, et Itaaliast mingi agent leidis tüdruku tänavalt ja nüüd helistab non-stop ja tahab tüdrukule võtta piletid Milanosse. Selline jutt, ma ütlen kohe, unustage ära - nii need asjad ei käi,» selgitas ta.
«Kui välisagentuurid käivad Eestis, siis põhimõtteliselt nad käivad agentuurides castingutel või kui juhtub mingi ime, et nad tänaval tõesti näevad sobivat tüdrukut, siis tavaliselt nad suunavad ta oma kohapealse Eesti partneri juurde,» märkis Rannaväli.
Tema kinnitusel ei hakka keegi välisagentuuridest lapsevanematega otse asju ajama, kuna neil endal on palju lihtsam suhelda modelliga läbi kohaliku agentuuri.
«Siis on koha peal inimene, kes hoiab silma peal, et tüdruk on vormis, et näonahk on korras ja millega ta tegeleb; samuti suunab tema kohapealset tegevust ja reisimisi.»
Lisaks tänaval ligiastumisele tuleb Rannaväli sõnul ette ka seda, et tüdruk lisatakse suhtlusportaalis Facebook sõbraks ning hakatakse temaga rääkima, pakkudes ennast tema agendiks. Seda tuleks aga võtta sama skeptiliselt kui tänaval ligi astumist.
«Noored tüdrukud muidugi lähevad hirmsasse vaimustusse, kui Facebookis keegi hakkab kirjutama, et ta on agentuurist ja lubab ilusat tulevikku. Kuid kui tekib väga suur huvi, siis tuleb küsida, mis firma heaks ta töötab, tuleb võtta inimese täisnimi ja võtta ühendust kohaliku agentuuriga, kas või meiega ja me ütleme vastuse kohe, kellega tegemist on,» kinnitas Rannaväli, lisades, et omades modelliäri kogemust aastast 1992, on E.M.A. agentuuril päris palju kontakte, et kontrollida inimeste tausta.