«Ükski riik ei saa endale lubada soolise võrdõiguslikkuse kui võtmeteema teadvustamata jätmist,» ütles Hole sotsiaalministeeriumi korraldatud konverentsil «Räägime palgast!».
Tema hinnangul tuleb võrdõiguslikkuse teemaga tegeleda juba seetõttu, et tagada majanduslik stabiilsus, innovatsioon ja kasv. «Riik on võrdselt investeerinud nii meeste kui naiste haridusse - miks siis juhtorganites peaksid olema valdavalt mehed?» küsis Hole.
«Vahel on vaja väga radikaalseid meetmeid – nagu kvoote – et me kõrvaldaksime stereotüübid ja näeksime tulemusi,» tõdes ministeeriumi juht.
Norra on üks neid riike, kus sookvoodid on sisse viidud ja seda juba mitukümmend aastat tagasi.
1970ndatel soovitas Norra kvoote rakendada vabatahtlikult poliitilistes parteides. 1986. aastal astus ametisse esimene n.ö naiste valitsus, kus 60 protsenti valitsuskabinetist olid naised. Täna on Norra parlamendis 39 protsenti saadikutest naised, valitsuses ei ole naiste osakaal kordagi enam langenud alla 40 protsendi.
Soolise võrdõiguslikkuse seadus võeti Norras vastu 1979. aastal ning 1988. aastal lisati seadusesse ka kvoodid. Nimelt peavad naised moodustama vähemalt 40 protsenti valitsussektori juhtimisorganite liikmetest. 1993. aastal rakendati sama kvooti ka kohalike omavalitsuste juhtimisorganites.
1993. aastal esitleti Norras n-ö isade kvooti, mille kohaselt on teatav osa lapsehoolduspuhkusest mõeldud ainult isadele välja võtmiseks. 2011. aastal on isadel kohustuslik võtta 12 nädalat lapsehoolduspuhkust.
«Isade kvoot on kaasa toonud suhtumise muutuse nii ettevõtete kui lapsevanemate seas. Lapsevanem ei ole enam naise sünonüüm,» selgitas Hole. Ta tõi regulatsiooni positiivse poolena välja ka selle, et laps saab juba esimese eluaasta jooksul tugeva sideme mõlema vanemaga, mitte ainult emaga.