See on hea küsimus. Sest tegelikult on võimalik sugulisel teel levivat nakkust saada ka monogaamses suhtes, kirjutab Michael Castleman ajakirjas Psychology Today.
Pärast diagnoosi saamist oled igal juhul sunnitud sellest võimalikult kiiresti oma seksuaalparterile rääkima. Muidugi on see raske, kuid see on ainus õige lahendus. Ütle kõigile, kellele võisid nakkust edasi kanda.
Tõe väljaütlemisega võid muidugi riskida sellega, et sind jäetakse maha. Kuid vaikimisel ja haiguse varjamisel on hoopis suurem kahju. Tõenäoliselt saab partner sellest nagunii teada, mis tähendab, et ta läheb veelgi enam endast välja. Selle pärast, et sa nakkuse said, ja lisaks selle pärast, et sa haigust varjasid.
Lisaks tuleb kõigil meestel teada, et naise eest suguhaiguse varjamine võib ohustada tema elu! See ei ole liialdus. Kaks väga nakkavat haigust - klamüüdia ja gonorröa - põhjustavad naistel harva sümptomeid, kuid võivad ravimata jätmisel progresseeruda vaagnapõletikuks, mis võib põhjustada naisel viljatust, raskeid haiguseid või isegi surma. Ajaloost on küllalt näiteid naistest, kes on jäänud steriilseks ja isegi surnud seepärast, et mees ei ole kas häbist või hoolimatusest rääkinud naisele haigusest, mida oleks õigel ajal saanud kergesti ravida.
On kolm suguhaigust, mis nakkavad eranditult seksuaalsel teel: gonorröa, süüfilis ja kondüloomid. Ka herpes ja klamüüdia levivad pea alati seksuaalsel teel, kuigi teoreetiliselt on võimalik neid saada ka mitteseksuaalsel teel.