Ja kui keegi oskab öelda, kust võiks hakata arenema meie esimene tüli, siis oleksin väga tänulik, sest siis teaksin seda kohta vältida.»
Vastab Pereterapeut, Gordoni Perekooli koolitaja Pille Murrik:
«Rõõm on lugeda, et kõik hea ei ole ainult raamatutes, vaid ka meid ümbritsevate inimeste eludes. Teie kirja lugedes meenus mulle esimese lapse sünd. Arvasin, et imikud põhiliselt söövad, magavad ja nutavad. Minu nädalane laps aga oli rahulik, ei nutnud, magamise ja söömise vahepeal uudistas päranisilmi maailma ning minu meelest isegi naeratas. Olin mures, miks laps ei maga ja on vait, ning kartsin, et tal võib midagi viga olla. Kogenumad emad aga ütlesid, et mul on vedanud, olgu ma õnnelik ja tänulik ning nautigu mulle osakssaanud õnne.
Pered, kus ei tülitseta, vaid osatakse eriarvamused juba eos selgeks rääkida, on haruldased. Enamasti viitab tülide puudumine tõesti sellele, et kartusest suhteid rikkuda või peret lõhkuda jätavad inimesed oma erimeelsused lahti rääkimata, vajadused rahuldamata ning suruvad sellest tekkinud tunded maha. Sellisel juhul aga pole inimene rahul ja õnnelik, vaid pinges, pahur, rahulolematu või kehalistest hädadest (pea- ja kõhuvalud, haavandtõbi jms) vaevatud.
Kui olete rahulolev ja rõõmus, mitte pinges, on teie vajadused rahuldatud. Kirjutate, et räägite asjad selgeks, kasutate nii huumorit kui mina-sõnumeid, arvestate üksteisega, ei süüdista teineteist. Sellest võib järeldada, et kuulate üksteist ning erimeelsusi käsitledes arvestate teineteise vajadusi ja väärtusi. Sellisel juhul ei ole konfliktidel tõesti kohta, kuhu kinnituda. Tundke sellest rõõmu ja osake seda hoida!