Kolmandaks – me saame aidata valida ja tekitada olukordi, kus armsama «ideaalmina» omadused saaksid avalduda. Oletame, et üks partner sooviks väga olla parem suhtleja. Külalisi kutsudes saab teine vestlust suunata sel viisil ja nende teemade suunas, et too siis saakski oma parimaid suhtlemiskülgi proovida, teadmisi näidata. Kui selle eest saab ka tunnustust, on julgust järgmine kord proovida juba palju rohkem.
Partneri püüdlused võivad olla suunatud ka teise selliste omaduste suunas, mis pole nonde endi ideaaliga kooskõlas – see ei lõpe hästi. Mees võib näiteks arvata, et naine on väga kena ja peab seda ka oluliseks, viimasele ei lähe see omadus aga suuremat korda. Nii mees muudkui kiidab ilus olemist, teeb komplimente, kingib ilusalongide kinkekaarte. Ühe hetkeni on naine tähelepanuga rahul, siis aga mõistab, et tema päris püüdlused partnerit üldse ei huvitagi, võib-olla isegi ei küsita nende kohta. Veel enam, innustamist võidakse sel juhul tajuda kontrolliva käitumisena, survestamisena olla keegi, kes ise olla ei taha (kogu aeg peaks olema ilus, muu ei loe). Viga on seegi, kui partnerit hakatakse utsitama, et ta muutuks meiesuguseks või tahetakse teda liigutada lähemale meie enda «ideaalminale». Võib-olla pole meil ise julgust oma ideaali poole püüelda, teise mõjutamine tundub lihtsam.
Kõige hullem, mida partnerid üksteisele teha saavad, on üksteise püüdluste ja ideaalide tühistamine. Pessimismil, halvakspanul on oma loogika, see ei teki niisama. Enamasti soovitakse lähedasele küll parimat, aga samas kardetakse muutuse «kulusid». Kardetakse ebastabiilsust, mis suhtesse võib tulla ja tekib ka küsimus, et kas isegi peab muutuma, et suhe saaks püsida. Kui näiteks partneri «ideaalmina» suunas liikumine eeldab töökohavahetust või uuesti õppima asumist, võib ebakindel teine pool mõelda, kas sissetulekud vähenevad, kodu jaoks jääb vähem aega või tutvutakse ehk uute ja palju huvitavamate inimestega.