Kõik ei ole nii, nagu peaks, aga me üritame ja üritame. Kuni ühe hetkeni, mil hing hakkab kisendama, sest me ei näe enam ennast. Kus on minu aeg? Kas me juhuslikule möödakäijale märkisime, et ka omakeskis veedetud aeg on rikkus ja kui vähe me seda enda jaoks võtame. Teiste nimel tõmblemine ei too täit rahulolu, vaid see tõmbab tühjaks. Ja kui inimene on tühi nagu kott, ei ole tal ka teistele kahjuks midagi anda. Imetlen neid lapsevanemaid, kes on leidnud endale mõne hobi, mis aitab neil ennast vaimselt ja ka füüsiliselt laadida. Muust keskkonnast eemal, teiste inimeste keskel.
Aga mida teeme lastega, kes aina enam ja enam põevad depressiooni ja sellest ei ole enam võimalik mööda vaadata? Ärevushäired ja madaldunud meeleolu aina kasvab. Depressioon ei ole haigus, mis iseenesest kaob. See on organismi häire mitte toota vajalikul kogusel rõõmu, positiivust, elujaatavat käitumist. See on üks must ja lõputu auk.
Mis on sinu väärtused ja millised väärtusi soovid sa oma võsukestele edasi anda? Iga inimene, kes armastab lapsi, kipub oma elu vahepeal tagaplaanile jätma peaasi, et lastel oleks tore ja hea. Ka see on võluv ja kaastundlik väärtus hoolitseda ja kasvatada teist inimest nii, et temast kunagi kasvaks täisväärtuslik inimene nii emotsionaalselt, vaimselt kui ka füüsiliselt.
Ärge karte oma väärtusi kirja panna. Pange need kirja ja mõelge kümne palli süsteemis, kui palju aega ja energiat te tegelikult sellele väärtusele annate. Ja kui panus on 1–2 palli, siis teadke, et see väärtus vajab tugevdamist. Väärtused on kui meie elu vaalad, mille saatel me ujume. Kui midagi on vaja muuta, tuleks muutust alustada kohe samm-sammult, kasvõi tibusammult, aga teadlikult otsusele jõudes, et vanamoodi enam jätkata ei saa.