See on hea viis ebameeldivast situatsioonist üle saada. Aitab hädast välja ka siis, kui kinkija tunnetab, et seekord ta kingitusega naelapea pihta ei löönud ja ta hakkab esitama küsimusi stiilis, et «kas sulle tegelikult ka meeldib see kingitus» jne.
Küsimuste esitamine on hea võimalus tähelepanu endalt ära suunata. Neile vastamisega hõivatud kinkijal on raskem märgata pettumusnooti sinu silmades.
Küsi kinkijalt, et kuidas ta tuli mõttele sulle just selline kingitus valida? Kuidas seda kasutada? Kas ostis ka endale selle või omab juba varem?
Väike vale või karm tõde?
Kui hädavale rääkimine ei paku suuri pingutusi, võib lause stiilis «Aitäh, nii tore kingitus!» omal kohal olla. Kindlasti ära aga üle paisuta ja kiida maa ja taevani kingitegijat, kes tegi sulle «elu parima kingituse» ja sa lubad, et hakkad seda kasutama iga päev.
Usutavust lisab tublisti ka see, kui vaatad talle lausumise ajal silma.
Kui kinkija on keegi, kes sind hästi tunneb (ka tema võib vahel kingitusega eksida), ütle talle ausalt, et seekord ta kingitusega kümnesse ei tabanud. Äkki leiate koos lahenduse, kuidas kingile edasiseks parema rakenduse leida.
Vahepeal ei ole lõpuni aus olek parim strateegia. Eriti kui proovid säästa kellegi tundeid. Kogu pühade mõte on ju tegelikult olla koos inimestega, keda hindad ja armastad. Mitte hämmastavate kinkide saamine.
Isegi, kui lõpuni ausaks jäämata võtad riski uuel aastal millegi sarnase saamisega, on kingitegija tunnete säästmine seda väärt.
PS. Ülalolev kirjutis ei ole mõeldud teile valetamise põhitõdede õpetamiseks, vaid mõnusa ja rahuliku koosviibimise kaasa aitamiseks!