Araabia kaupmehed peitsid teda hinnalisuse pärast ja rääkisid selle päritolust pööraseid lugusid: Araabias olevat üks mäeahelik, kus röövlinnud kasutavad kaneeli oma pesade ehitamiseks.
Ameerika avastamine kirjutatakse sageli kaneeli arvele, sest Kolumbus, kes otsis Vürtsisaari, kus pidi kasvama kaneel, kaldus kursist kõrvale ja avastas Ameerika.
Juba iidsetest aegadest on kaneeli kasutatud armurohuna. Kaneeli mainitakse ka Piibli Õpetussõnades (7:17) räägitakse armuvoodi kohta: «Ma riputasin voodisse mürri, aaloed ja kaneeli.» Soojendav kaneeliõli võimendab sensuaalsust. Arvatakse, et kaneel suurendab kirge ja võimekust, seda teati ammustel aegadel ja kasutatakse ayurvedas ka tänapäeval.
Kaneeli raviomadusi kiitis juba Hippokrates 2500 aastat tagasi.
Indias ja tänapäeva ayurvedas kasutatakse kaneeli hambavalu, iivelduse, oksendamise ja seedehäirete raviks. Lisaks veel külmetuse, palaviku, köha, vereringehäirete, stressi, üleväsimuse, gaasivalude ja kõhulahtisuse raviks, sooletegevuse kiirendamiseks, igemepõletike korral suuveena, kuristusveena angiini puhul. Ka mõned hambapastad sisaldavad kaneeli.
Kaneelil on tugevalt antiseptilised omadused, ta aitab võidelda bakterite, seente, viiruste ja pärmseentest põhjustatud infektsioonide vastu. Sellel on limasekesti puhastav, vereringet stimuleeriv, vererõhku alandav, samuti ainevahetust kiirendav ja seedimist parandav toime organismile. Seda on soovitatud koos vedelikuga skorbuudivastase vahendina.
Köha, nohu ja teiste külmetusnähtude korral segatakse näpuotsatäis kaneelipulbrit või 20 tilka alkoholi baasil valmistatud tinktuuri sobivasse ravimteesse. Tugeva nohu korral peaks aitama kaneelitükikese närimine.
Viimased teadusuuringud on näidanud, et kaneel alandab täiskasvanud diabeetikutel veresuhkru taset, ka paranevad kaneeli tarbivatel täiskasvanutel vere rasva- ja kolesteroolitaseme näitajad.