4. Vaatan oma pensioniplaani üle.
Isegi kui pension on alles mägede taga, tasub seda kontot kord aastas kontrollida. See on teema, mis küll iga kuu ei muutu, kuid vajub seda kergemini unustusehõlma. Parem on aegajalt vaadata oma pensionifondi tootlust, võrrelda seda teistega ning teha plaane, kuidas oma vanaduspõli kindlustada kui aastaid hiljem ebakindlusega silmitsi seista.
5. Hakkan oma igapäevakulude üle arvet pidama.
Olgu selleks ruuduline kaustik või mõni kaval nutirakendus, peamine on leida vahend, mis aitaks igapäevastel kulutustel silma peal hoida. Vastasel juhul lähevad kõik unistused ja uueks aastaks seatud eesmärgid vett vedama. Kontrolli alt väljas kulutused toovad endaga paratamatult kaasa ootamatuid lisakulutusi.
6. Harin end iga kuu finantsalaselt.
Proovi iga kuu leida hetk, et lugeda mõni artikkel või raamat, vaadata mõnda videot või filmi, kuulata mõnda saadet, mis on finantsalaselt hariv. Niimoodi hoiad oma rahaasjad joonel ja, kes teab, saad võib-olla ideid, kuidas oma sissetulekut suurendada.
7. Lõpetan ootamise ja ettekäänete leidmise.
Soovid paremat palka, aga kunagi pole palgatõusu küsimuseks õige hetk? Tahaksid uut töökohta, kuid samas kardad uusi väljakutseid? Sooviksid oma laenuasjad korda saada, kuid pangaga suhtlemine tundub ebameeldiv? Oodates elu paremaks ei lähe ja probleemid end ise ei lahenda. Seega, kui tunned ja näed, et sinu elus on kitsaskohti, haara härjal sarvist ja hakka neid väljakutseid sammhaaval lahendama.