Teil on ka õigus - kodust lahkumine ei pruugi olla lahendus, vaid hoopis asja hullemaks ajada. Naine saab vaid kinnitust, et asjad lagunevadki käest.
Üks võimalus, mida te juba proovinud olete, on rääkida naisega siis, kui ta on rahulik. Kahjuks te ei täpsusta, kuidas jutuajamised kulgevad. Kui te alustate juttu teemal, et naisel on probleem, siis see tekitab temas paraku trotsi ja pahameelt. Pigem rääkida, et teil on mure laste pärast ja kindlasti selgitada, kuidas te ennast tunnete, kui naine nii käitub. See eeldab eneseavamist, mis alati nii kerge polegi. Mõelge ennem valmis, mis on kuidas täpselt naise käitumine teile mõjub ja miks.
Kui jutuajamine sujub, siis võib pakkuda naisele enda abi. Näiteks küsida, kuidas ta ootab, et te tema vihahoo ajal käituksite. Mida te saate siis ära teha.
Kui aga jutuajamine ei suju, siis on oluline ise mitte naise emotsioonidega kaasa minna. Mul on siin seda kerge öelda, kuid teil seda palju raskem ellu viia. Ise olen kogenud, et lähedastes suhetes on võimalik jääda veidi rohkem rahulikuks siis, kui mõista, et vihane või kurb partner on ise hädas ja minust on abi, kui ma teda ära kuulan ja tema emotsioone «enda kanda» ei võta. Näiteks võiks naisele öelda, et te saate aru, et ta meeleheitel ja ei oska midagi teha või siis on väsinud. Naise süüdistamine ei aita.
Võiksite välja pakkuda ka võimalust koos perenõustaja või siis psühholoogi poole pöörduda. Ei maksa naisele öelda, et temal on probleem, vaid anda märku, et koos saate olukorda paremaks muuta. Neutraalse inimesega vestlus aitab pingeid maandada ja omavahel asjad selgeks rääkida. Samuti võib naine saada abi võimaliku depressiooni korral. Palju jõudu teile!»