Paari kuu pärast tuli Miguel uuesti Eestisse, seekord juba spetsiaalselt minuga kokku saama. Veetsime koos pika nädalavahetuse, tema jaoks oli külm ilm ja lai lumesadu väga eksootiline kogemus. Siit algas muster, mis jätkus pikka aega: enamasti toimis meie suhe internetis, kuid IT-professionaalina oli tal võimalusi ja ressursse mitu korda aastas ka minu juurde tulla. Mõnikord jäi Miguel siia paariks nädalaks, teinekord lausa terveks kuuks, aga iga kord läks ta ju jälle ära.
Öeldakse, et vastandid tõmbuvad – meie puhul oli see täiesti tõsi! Mis siis, et vahepeal ajas ikka hirmsasti närvi küll, et kultuuriline taust nii erinev oli. Kui olime juba peaaegu aasta koos olnud, hakkasin ma uurima, et ega ta ei tahaks ehk siia kolida. Selle peale ehmatas Miguel ära ja leidis, et ei ole valmis jälle riiki vahetama ning et parem on, kui me lahku läheme. Kui ma küsisin, et miks ta siis kogu aeg oli rääkinud sellest, kui väga ta tahaks kuhugi juuri ajada ja peret luua, sain ma vastuseks mingi ebamäärase häma. Nüüd, vanema ja targemana, ma tean: see tähendab tõlkes «tahan küll, aga mitte sinuga».
Paari nädala pärast tuli Miguel vabandama, et ta tegi suure vea ja et ehk ma oleksin nõus ta tagasi võtma. Paar kuud virelesime ning siis jättis ta mu uuesti maha, e-kirja teel. Leinasin mõni aeg seda, mis oleks võinud olla, aga liikusin oma eluga edasi – käisin kohtingutel ja tutvusin uute inimestega.