Oma töös lastele karistamisest rääkides alustangi reeglitest, seadustest ja ühiskonnas kehtivatest normidest. Laps peab eelkõige teadma, mis on keelatud tegu. On oluline, et noored saaksid aru, et keelatud teo eest peab rikkuja võtma ka vastutuse. See ei tähenda, et nad enda teo eest vastutavad rahatrahviga, vaid püüavad kannatanule tehtud teo heastada.
Lastega vesteldes jõuame tihti küsimuseni, et kas alla 14-aastastele lastele on kõik lubatud? Mõned arvavad, et siis tehakse vanematele trahvi, aga päris nii see ei ole. Ka alla 14-aastased lapsed peavad oma teo eest vastutama ning rikkumise heastama.
Alati on olnud üheks karistamise viisiks rahatrahv, kuid see pole lahendus. Tavaliselt on nende rikkumiste taga mingisugune suurem kompleksne probleem, mida politsei üksi lahendada ei suuda. Tänapäeval on kahjuks juba liigagi tavapäraseks saanud, et alaealise alkoholi tarvitamise põhjuseks on kodused mured, suhted vanematega, probleemid koolis või vanemate lahkuminek. Need lahkuminekud võivad täiskasvanute jaoks olla väikesed, kuid laste jaoks on need tähtsad ja suured mured.
Kuressaare politseijaoskond on Saare maakonnas käivitanud võrgustikud eri piirkondades. Ühte võrgustikku kuuluvad selle piirkonna inimesed, kes tegelevad lastega. Näiteks lastekaitsespetsialistid, koolide ja lasteaedade esindajad, noortekeskuse esindaja ja politseinikud.
Võrgustiku eesmärk on olla probleemi lahendamisel ühes infoväljas, et leida lapsele ja ka tema perele ühiselt kõige parem ja kiirem viis probleemi lahendamiseks.
Lahenduse leidmisel on olulisel kohal lapsevanemad ja nende koostöövalmidus erinevate asutuste esindajatega. Üheskoos töötades moodustatakse sünergia, millel on oma jõud!