«Mu 7-aastane tütar tunneb nimelt suurt huvi selle vastu, kas päkapikud on ikka tõesti päriselt olemas ja kas komme paneb sussi sisse päkapikk või isa-ema. Poeg on noorem ja tema selliseid küsimusi ei esita, sööb õnnelikult kommi ära ja kõik. Aga tütar tunneb alatasa huvi selle vastu, kas jumal, päkapikud, hambahaldjas ja muud sellised olendid on ikka päriselt olemas.
Jumala puhul oleme koos lugenud lastepiiblit ja oleme jõudnud arusaamisele, et keegi täpselt ei tea, kas ta on olemas, aga uskuda ikka võib. Aga päkapikud teevad ennast kommi toomise läbi igal hommikul n-ö reaalseks ja iga kord küsib tütar, et kas sina panid kommi mulle sussi sisse? Ma olen siiani öelnud, et ikka päkapikk, aga mul endal on selle juures nii halb tunne – valetan ju...
Ma ei mäleta kahjuks lapsepõlvest, kuidas mul endal päkapikud käisid, mingil hetkel ma lihtsalt kuulsin ema samme läbi pimeda toa ja sain aru, kes see päkapikk tegelikult on. Aga rohkem mälestusi mul pole. Abikaasa uskus lapsena päkapikke ja jõuluvana väga sügavalt ning kui ükskord koolipoisina tõe teada sai, oli kaua pettunud.
Meie emad seevastu utsitavad meid takka, et lastel peavad ikka päkapikud käima. Kõige väiksem on see probleem meie pere lastele, sest nad õnneks ei tähtsusta seda teemat eriti – kui on sussi sees komm, siis söövad, ja kui ei ole (päkapikk pole jõudnud tuua), siis ei juhtu ka midagi, keegi ei kurvasta.»