Praeguseks on möödas oma 10 aastat sellest, kui viimati suhtlesime. Küll aga tean, et ta on endiselt üksi. Mina olen suhteliselt õnnelikus abielus, aga siiani tunnen, et see asi aeg-ajalt hinges kripeldab ja ma ei saa sajaprotsendiliselt keskenduda praegusele, sest mu peas ikka veel kohati ketrab mõte «mis siis oleks olnud, kui…»
Ja miks ma sellest kõigest praegu üldse kirjutan, on see, et hiljuti kuulsin meie ühiselt sõbralt, et küsimuse peale, miks T. elus kedagi pole, olevat T., kes muidu kunagi oma sõpradega tunnetest pole rääkinud, vastanud, et ta pole ühest ülikooliaegsest asjast üle saanud. Seda kuuldes polnud mul raske ära arvata, keda ta silmas pidas. See tõigi mulle taas meelde kõik need mälestused, mis meil koos olid.
Mida ma tahaksin inimestele südamele panna, ongi see, et palun, isegi kui te saate haiget, isegi kui seda on raske öelda, isegi kui teid lahutab teineteisest terve maailm, palun, jumala eest, öelge oma kallitele inimestele, mida nad teile tähendavad. Ärge leppige vähemaga nagu näiteks mina. Uskuge mind, mitte ükski «ei» pole eales valusam kui sügav kahetsus tegemata teo või ütlemata sõnade pärast.
Ma ei saa öelda, et ma ei oleks praegu õnnelik. Loomulikult olen. Mul on armastav mees, mul on kaks imetoredat last ja ma ei mõtle möödunule kahetsedes tagasi kuigi tihti. Aga ikkagi aeg-ajalt tunnen seda T.-ga ühendavat niiti oma südames, see on ikka veel alles, see on ikka veel raske. Kuigi usun, et inimene suudab elus armastada mitu korda, ja lausa peabki, siis (kõlab kindlasti klišeeliselt) esimene armastus on see kõige tugevam. Ja seetõttu on eriti valus, kui peas ketrab see mõte, mis ikkagi oleks võinud olla. Seepärast ei tohi mitte kunagi häbeneda oma tundeid, sest mis saab tähtsam olla kui inimese enda heaolu? Seega soovin lugejatele julget pealehakkamist oma tunnetest ja soovidest rääkimises.
Saada meile oma lugu! Iga avaldatud «Hingelt ära» loo eest maksame 30 eurot kätte. Ootame sinu pihtimust aadressile sobranna@postimees.ee, märksõnaga «Hingelt ära».