Raha kogumine aga nõuab aega ja kannatust, ning lapsed selle viimase poolest tihti ei hiilga. Seega, mida sa vajad, on üks haarav ja selge eesmärgiga süsteem, mis ajendaks su last raha kõrvale panema. Pole probleemi, Laenukoolil on sulle kolm kavalat ideed.
365-päevane väljakutse
Üle maailma nii vanemate kui laste seas populaarne rahakogumisviis. Menukaks teeb selle süsteemi paindlikkus. Esimese sammuna tuleb enda jaoks välja printida tabel, kus on toodud summad ühest sendist 3.65 euroni. Iga päev valib laps summa, mille ta soovib kõrvale panna ja kriipsutab selle tabelist maha. Järgmistel kordadel seda enam kasutada ei saa. Nii koguneb lapse hoiupõrsasse aasta möödudes 667.95 eurot. See on päris korralik summa ja seega motiveerib last oma taskuraha kasutamist põhjalikumalt läbi mõtlema. Ideaalis peaks see ka innustama otsima lisasissetulekuallikaid, eeldusel, et need jäävad lapsevanema poolt kehtestatud reeglite ja kehtivate seaduste piiresse. Kogumistabeli saad alla laadida siit. Kui igapäevane säästmine on lapse jaoks liiga raske, siis võib raha kõrvale panna sama süsteemi järgi ka nädalapõhiselt.
Lisatööde tegemine
Ettevõtmine, mis õpetab lisaks passiivsele raha kogumisele ka aktiivset viisi ehk töö tegemist. Lapsega lepitakse kokku tema iganädalased kodutööd, mis peavad olema kindlasti tehtud. Seejärel lepitakse kokku tööd, mille eest on võimalik saada lisatasu. Pane tähele, lisatöid ei saa teha või nende tulemus ei lähe arvesse, kui peamised ülesanded on täitmata. Tegemist peaks olema ülesannetega, mis on spetsiaalselt lapsele määratud. Kellegi aitamise eest tasu anda pole pikemas perspektiivis mõistlik valik. Lisaks soovitame mängida tööde tähtaegade ja keerukusastmetega, millest sõltuks siis tasu suurus. Peamine, et laps saaks nö maigu suhu, et tööl ja tööl on vahe ning raha teenimiseks tuleb oma aega targalt kasutada.