Robinson kirjeldab seda kui täielikku elumuutust.
Samas tundub, et selline elu põhjalik ülevaatus tasub end ära - 80 protsenti küsitletutest vaatas oma kriisiperioodile positiivselt tagasi. Veelgi tähtsam, Robinson usub, et nende inimeste puhul väheneb oluliselt tõenäosus sattuda keskeakriisi.
Kui inimene kuhjab probleeme ja lükkab nende lahendamist edasi tulevikku, siis on see palju halvem, sest hilisemas elujärgus on inerts ja loidus juba palju suuremad.
Kes siis kuuluvad 25-aastaste kriisi riskirühma?
Robinsoni sõnul on ohustatud inimesed, kes soovivad edu saavutada traditsioonilisel viisil, kuid samal ajal on neil tegelikult idealistlik nägemus sellest, milliseks nende elu kujunema peaks.
See on väga karm kombinatsioon, sest inimene võib avastada end elamas elustiili järgi, mis on vajalik saavutamaks teiste heakskiitu. Kui tal on samal ajal tunne, et tahaks teha midagi huvitavat ja teistsugust, siis seisab ta silmitsi sisemise konfliktiga.
Robinsoni sõnul on oluline, et psühholoogid ja arstid tunnustaksid 25-aastaste kriisi olemasolu, sest nemad puutuvad kokku inimestega, kes võivad vaevelda selle kriisi küüsis, kuid ei ole samas kliinilises mõttes haiged.
Terapeudid peaksid olema oma patsientidele toeks, et aidata neid sellest eluperioodist läbi, mitte üritama seda arstimitega välja ravida.