Kooselu on kompromisside kunst. Kui inimene alustab kooselu või suhet, siis tema identiteet muutub. Kui enne oli põhiliselt MINA, siis nüüd asendub pool sellest identiteedist MEIE-identiteediga. Ideaalsel juhul peaks MEIE ja MINA olema tasakaalus. Selline tasakaal ei teki üleöö ja see saavutatakse aja käigus. On üsna tavaline, et see lihtsalt n-ö loksub paika või toimub nurkade mahalihvimise teel. Eriti tore on, kui inimesed räägivad läbi, millised me siis MEIEna oleme. Tundub, et teil on see justkui läbi räägitud ja kokkulepped tehtud, aga siiski vist mitte üheselt mõistetavalt.
Suhtesse astudes on mõlemal osapoolel oma pagas, mida on mõjutanud lapsepõlv ja seal toimunu või ka mittetoimunu. Elu jooksul asetleidvad sündmused on samuti olulise tähtsusega. Paraku on nii, et kipume valima ja jäädvustama rohkem sündmusi ja tähendusi, mis juba justkui sobivad meie olemasolevasse maailmapilti. Maailmapildi, väärtuste ja hoiakute kujunemisel on tihtipeale lumepalliefekt. Seal kus on, sinna tuleb juurde. Seega on teise inimese hoiakuid üsna raske muuta või vähemalt on see pikaajaline protsess. Kui kaks inimest otsustavad koos edasi minna, siis üldjoontes peaksid nad teineteise maailmapilti aktsepteerima. Väikesed erinevused, arusaamised, teisitimõistmised ongi see koht, mis võiks olla lahendatud rääkimise kuulamise ja kompromisside teel. Kui üks osapool muudkui teeb kompromisse ja teine mitte, siis läheb suhe ühele poole kaldu ja talle võib hakata tunduma, et annab suhtesse rohkem, kui vastu saab.
On raske anda soovitusi antud olukorras, sest tundub, et on põrkunud kaks erinevat maailmavaadet.
Saan teile soovitada koolitust peresuhetust. Võib olla saate sealt nägemuse, kuidas jätkata, kuidas teha uusi kokkuleppeid nii, et need mõlemat poolt rahuldaksid.
Soovitan ka uurida, kuidas kasutada aktiivset kuulamist. Aktiivse kuulamise toime on selles, et inimesel kaob vajadus olla kaitsepositsioonil, rünnata ja reageerida. Kui inimene tunneb, et teda on mõistetud, alles siis tekib võimalus koostööks. Võiks ka paradoksaalselt öelda, et selleks, et minna edasi, tuleb astuda kaks sammu tagasi.»