Mõni nõuanne, mis puudutab suhteid ja abielu, võib küll olla laialt levinud, kuid tegelikkuses aegunud või väär. Suhteterapeudid toovad välja mõned klišeedeks muutunud nõuanded, mille uskumisest võiks loobuda.
Seitse levinud suhtenõuannet, mida vältida
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
- Ära kunagi mine vihaga magama. Seda tarkusetera oleme kõik kuulnud, kuid tegelikkuses võid rahus magama heita, sest nagu öeldakse – hommik on õhtust targem, kirjutab Huffington Post. Pealegi, kui sa oled väsinud ja vihane, on ka suurem tõenäosus, et oled emotsionaalne ja ärrituv, mis aga ei tee tüli lahendamist just kergemaks.
- Sa pead oma partneriga olema 100 protsenti aus. Inimesed, kes on oma partneriga liiga ausad ja usaldavad talle liiga palju, võivad pärast seda valusalt kahetseda. Näiteks, kui sulle ikka oma mehe ema üldse ei meeldi, siis seda otse välja öeldes, võid tekitada plahvatusliku olukorra. Selles, et sa oled diplomaatiline ja üritad olla aus situatsiooni ja võimaluste piires, ei ole midagi halba.
- Suhe peabki raske olema. Tõsi, suhe võib vahel olla keeruline, kuid see ei tähenda, et sa pead leppima pideva agooniaga. Kui ikka suhe ei parane, siis tuleb, kas rääkida või väljaspoolt abi otsida. Keegi ei pea hambad ristis kannatama.
- Kui sind midagi härib, hoia seda endale. Paljud nõuanded on siiani suunatud meeste heaolu teenimiseks. See, et sa ignoreerid probleemi, ei tähenda, et see mingi hetk lihtsalt ära kaob.
- Kes üks kord petab, petab alati. See mõte eeldab seda, et inimesed ei suuda muutuda, kuid hea tahtmise korral suudavad küll. Petmine ei ole ka alati tingitud seksuaalsest vajadusest, vaid johtub millestki tõsisemast, mis suhtes valesti on. See aga tähendab, et iga mees ei peta lihtsalt, et petta.
- Ole koos kellegagi, kes armastab sind rohkem, kui sina teda. See nõuanne on ajast ja arust, kuna eeldab, et üks pool on väga ebakindel ja tunneb ennast turvaliselt ainult siis, kui ta teab, et teda maha ei jäeta. Suhe peaks olema ikkagi võrdne nii tunnete kui rahulolu osas. Pealegi, keegi ei saa garanteerida, et sind kunagi maha ei jäeta.
- Lapsed on tähtsamad kui suhe. Kui vanemad pööravad lastele üleliia tähelepanu, jääb nende suhe soiku, mis omakorda võib viia lahkuminekuni. Mida õnnelikum on suhe, seda suurem on tõenäosus, et ka lapsed on õnnelikud ja rahul.