R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galeii: D_O_M vallutas Disainiöö

Angela Blumkvist
Facebook
Comments

Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES eksponeeriti 28. septembril kontseptuaalse vaatemängu kaudu püünel rõivad, mille loomisele pühendatud aeg on olnud piisav selleks, et leida ka praegu aega nende vaatamiseks. Lavastuse jooksul avanesid brändide sisu, nägu ja tegu läbi elamusliku sündmuse. Oma loomingut näitasid Eesti päritolu ambitsioonikad tegijaid, kelleks on brändi eksistentsi fikseerinud arenevad, uusi väljundeid otsivad ja uusi turge avastavad tegevdisainerid.

Laval olid kolm eriilmelist autorit, kes rääkisid läbi rõivastuse oma mõtteid. 

Nende hulgas oli Ester Soidla oma projektiga “FORMFOLD”, mis on välja kasvanud Kristian Steinbergi juhendatud kursusetööst, kus autor otsis uusi lähenemisi keha katmise viisidele. Siinne rõivas on multifunktsionaalne - selle trukid on omavahel erineval moel ühendatavad ning sääraselt saab luua uusi riideesemeid ühest ja samast algsest objektist. Estrit inspireeris antud eseme juures origami idee, kus kahemõõtmelisest objektist saab vormida ruumilise eesmärgistatud eseme.

Aive Viin kutsus ellu brändi Trenkan puhtalt enda elustiilist tulenevalt. Luues riideid endale hakkasid nende vastu huvi tundma ka teised. Sääraselt nõudluse kasvuga paralleelselt kujunes bränd ning nüüdseks on ettevõtmisest kujunenud stiilne rõivapood Tartus Aparaaditehases, mille teisel korrusel Aive enda väike stuudio.

Hertta - seda iseloomustab hästi sõnapaar ”maalähedane urbanism”. Villased Eestis kootud kangad ja õmmeldud mantlid nii meestele kui naistele. Autori tegeles antud siluetiga pea aasta, kui töötas Norras villaste kangastega tegelevas ettevõttes. Hertta Võido muudkui katsetas, jälgis jalakäijaid ning otsis universaalset parimat mantlit.

D_O_M presenteerib Eesti rõivadisainerite loomingut läbi elamusliku vaatemängu, mille loovjuht ja produtsent on Piret Mägi. Animatsioonid lõi Liis Todesk ning eelvideod disaineritest said tehtud Kristin Arniste ning Piret Mägi koostöös. Lavastuse ehitas üles Jaanika Tammaru ning Birgit Landberg. Muusikaliste etteastetega täitis ruumi Lepatriinu.

Tallinna disainifestival Disainiöö on igaastane suurüritus, mis seekord toimub ajaloolises Noblessneri Valukojas 25.09.-01.10. 2017. Noblessner muutub enne lõplikku remonti meeleolukaks disainiruumiks, kus iga päev on avatud erinevad näitused, loengud, töötoad, väikesed söögikohad ning kus nädala lõpus õitseb disainikaubandus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles