R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seksuaalselt aktiivsed mehed näevad viis aastat nooremad välja

Marina Lohk
, vanemtoimetaja
Seksuaalselt aktiivsed mehed näevad viis aastat nooremad välja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: SCANPIX

Farmatseut Reet Teemets kirjutab terviseajakirja Üks aprilli/mainumbris, et seksuaalselt aktiivsed mehed näevad viis aastat nooremad välja ja see peegeldub ka nende enesetundes.

Eesti mehi kimbutavad aga mitmed tervisemured, mis mõjutavad paratamatult ka seksuaalset aktiivsust - enamasti südame-veresoonkonna haigused, eesnäärmeprobleemid, suguline võimetus, stress ja liigne kehakaal.

Seksuaalne võimekus ja südame tervis on samas otseses seoses, väljendudes paljudel juhtudel erektsioonihäiretena. Ka juhtivad meestearstid väidavad kui ühest suust, et hea seksuaalelu eelduseks on võimalikult hästi toimivad veresooned ja süda.

Seda kõike pärsib suitsetamine (põhjustades vereringehäireid ja pidurdades genitaalidesse suunduvat verevoolu), vere kõrgenenud kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk, vähene füüsiline aktiivsus, ülekaalulisus, alkoholi liigtarvitamine ja psühholoogilised stressorid.

Märksõnad
Tagasi üles