Kersti (24): «Kõik joovad liiga palju! Alkohol peaks üldse olema kuskil peidus, mitte nii vabalt saadaval. Kui ma veel keskkoolis käisin, siis oli ikka üsna kurb vaadata, kuidas noored inimesed pidevalt end täis lakkusid, tüdrukud veel eriti – kui ei joonud, siis polnud ka cool. Nii et ma usun pigem, et alkohol on riigi tasandil isegi liiga vähe demoniseeritud!»
Regina (29): «Ma olen sellises vanuses, et tudengipõlve suuremad joomingud on juba selja taha jäänud. Iseenesest ma arvan, et see on hea, kui noorena saab piire katsetada, sest nüüd tean ma mehega kahe peale mõnel õhtul pudelit veini juues, mis tunne oleks poest neli tükki juurde tuua ja pärast kaks päeva pead valutada. Ja kuna ma seda tean, kuna ma olen seda teinud ja ka alkoholismi kalduvate meestega käinud, ei tunne sellest enam puudust. Siin ei ole midagi pistmist riiklike regulatsioonidega, mingite ministrite sõrmeviibutustega, sest selline väline asi mind üldse ei puuduta.
Eestlasele üldiselt meeldib ikka poolsalaja natuke pättust teha, sõita kümme kilti kiirusepiirangust üle, maksta osa palka ümbrikus, panna kontoris pastakas ja tass taskusse, nii et mida rohkem keelatakse, seda suurema tõenäosusega tehakse. Aga kui ise oma piirist aru saada, kui mõista, et on juba joodud ka ja kõik joogid on kogu aeg samad, maitsevad ühte moodi ja teevad purju, Merlot on Merlot-maitseline ning IPA teeb kõhu paiste ja ajab pissile, siis kaob isu ise ajaga ära. Peale selle on alkoholis kohutavalt kaloreid ja suhkrut, see on kallis ja teeb koledaks. Purjus inimene on tüütu ka. Minu jaoks on lihtsalt oluline, et ma võiksin seda juua, et kapis oleks õlut, veini ja viina, sest siis ma suurema tõenäosusega seda ei puutu. Nii kui tuleb välja, et pole ja ei saa, teeb see rahutuks, riigi trügimine mu eraellu, mu kehasse on ikka vastik. Ja 3,8 ühikut tarbin ma iga nädal kindlasti ning seda pean ma võrreldes nii oma nooruse kui enam-vähem kõigi tuttavatega väga väheseks.»