T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaheksa sammu, kuidas hoida oma auto alati korras

Dagmar Lamp
, Postimehe naisteportaali juhataja
Kaheksa sammu, kuidas hoida oma auto alati korras
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Pexels / CC0 Licence

Pole midagi mõnusamat sellest, kui saad istuda puhta ja värskelt lõhnava salongiga auto rooli. Kuid ometi koguneb autosse pidevalt prahti – tšekke, kohvitopse, mänguasju... Kuidas vältida seda, et autost saab üks ratastel prügikast?

Lisaks sellele, et puhas auto on esteetiliselt rahuldustpakkuv, on see ka turvaline – suurel kiirusel võivad autos vedelevad asjad kergelt lendu minna või pedaali alla veereda.

FlyLady koristamisspetsialistid, kes usuvad, et süsteemne korrashoid on parem, kui vahetevahel suurpuhastuse ettevõtmine, annavad häid nõuandeid, kuidas oma auto puhtana hoida.

  • Vali üks päev, mis on pühendatud autole. Näiteks otsusta, et igal reedel koristad sa autot natuke põhjalikumalt.
  • Iga kord, kui sa tangid, korja autost kokku ka praht ja viska tankla prügikasti. See on kohe käeulatuses ning saad kasutada tankimisele kuluva aja säästlikult ära.
  • Hoia autos lappi, millega on mugav armatuur ja klaasid üle tõmmata.
  • Ära unusta ka autopesulast läbi sõita või ise kodus autot pesta. Selleks võib olla sama päev, mil ka salongi koristad.
  • Hoia autos prügikotti – nii pole sul vabandust, miks sa ei saa prügi kokku korjata.
  • Iga kord, kui sa koju jõuad, tühjenda auto täielikult kõigest, mis sinna päeva jooksul kogunenud. Pane ka pereliikmed tööle – las igaüks haarab autost midagi kaasa.
  • Ära söö autos või kui sa seda teed, korja prügi kokku kohe, kui oled lõpetanud. Autost väljudes võta prügi endaga kohe kaasa.
  • Hoia asju, mis peavad autosse jääma, pagasnikus. Muretse sinna hoiukastid või –kotid, et korda hoida.
Märksõnad
Tagasi üles