Eeldus monogaamsesse suhtesse sisenemisel on, et kogu partneri vaba aeg on minu. Minu, minu, minu. Uuest armastusest pimestatuna kipume ära unustama, et töö ja partner pole ainsad ajaröövlid, mis meil on. Veel on hobid. Vanemad. Teised sõbrad. Omaette olemiseks vajalik aeg. Puhtakujuline tööle-koju sõitimine. Elementaarsed hügieenitoimingud. Ehk siis niikuinii peab leidma tasakaalu selle vahel, kui palju tahaks ja kui palju on reaalselt võimalik.
Puhtmatemaatilisse võrrandisse panduna võib väita, et kahe partneriga inimese kumbki partner saab endale vaid poole sellest ajast, mis paarisuhte puhul vaid temale kuuluks. Tegelikult ei ole see nii ja kui on, siis on tegu lihtsalt sita suhtega. Reaalselt on kõikides suhetes kõigil osapooltel alati oma lootused ja ootused. Partnerite arv suurendab ootuste arvu, seega on ootuste pimesi ära arvamine keerulisem, aga mitte võimatu. Ilmselt juba tabate ära, kuhupoole ma tüürin, aga ütleme selle siis välja ka:
Selleks, et üksteisele pühendatud aeg ja tähelepanu paremini jaotuks, tuleb partneritel omavahel avatult ning ausalt suhelda.
Polüamooriaks ei ole üht kindlat juhendit. Võib olla, et sa ei tunnegi oma partneri teisi partnereid. Minu meelest on hästitoimivas polüsuhtes kõik osapooled omavahel piisavalt heas läbisaamises ning võivad ka mitmekesi koos aega veeta. Nii jäävad asjad rohkem tasakaalu, jääd ilma üks ühele kvaliteetaajast, aga ühtlasi on sul rohkem inimesi, kellega koos oma aega sisustada. Rohkem käsi nõudepesuks. Tihedam tugivõrgustik, kuhu ootamatute olukordade puhul kukkuda.