Paraku peavad lapsevanemad endale aru andma, et kui ühes kanalis ka olukord kontrolli all tundub olevat, siis tegelikult tuleb ikkagi valmis olla, et laps puutub netis kokku kõikvõimaliku negatiivse materialiga – sellest hetkest alates, kui laps natukegi omaette veebis toimetama asub. Annavad ju oma panuse ka lapse sõbrad-tuttavad, kes neil teemadel arutavad. Vanem lihtsalt ei suuda kogu infovoogu kontrollida.
On mõned üldised lihtsad reeglid, mida vanemad võiks teada, et olukorda paremini hallata.
Lastega võiks veebiteemadel rääkida mitte ainult siis, kui jama majas ja vanem tunneb kohustust moraali lugeda. Internetis toimuv on lastele ja paljudele suurtele igapäevaelu oluline ja tihti tore osa. Kui vahel mõeldakse, et lapse teismeikka jõudes on «rääkimise rong» läinud, siis see on vale – ka teismelistele läheb tegelikult vägagi korda, kui vanem üritab kontakti saada, tunneb tema (neti)tegemiste vastu siirast huvi ja jagab oma mõtteid. Saame lapsega rääkida sellest, et kui klikime nõmedatel linkidel, siis anname sellega märku, et nõmedus pole mitte lihtsalt tore vaid toetame ka mõtet, et nõmetsemisega raha teenida on tore (ja klikkide abil raha ju teenitakse). Arutame lapsega selle üle, mis võiks olla paremad viisid tähelepanu saada ja kas igasugused moodused raha teenida on meie meelest ikka aktsepteeritavad.
Laseme lapsel meile tutvustada tema lemmikkeskkondi, Youtube’i kanaleid jm – ja kindlasti laseme seletada, miks need talle meeldivad. Võime ka küsimustega aidata (kas meeldib, sest on naljakas? sest siis oled sa osavam oma lemmik-arvutimängus? sest sõprade seas on popp?), aga ärme ole hinnangulised, isegi kui meile lapse eelistused totrad tunduvad. Et rahulik suhtumine lihtsamalt tuleks, meenutame enda lapsepõlve tegemisi – kui paljud neist tunduvad mõistlikud ja arukad meile praegu? Mida arvasid neist meie vanemad?