Esialgu vaatasin ringi natuke erinevate rakenduste vahel, mis loodud just minusugusele «sohvakartulile» (ing k couch potato), kes ei suuda ega tahagi üle minuti või paari joosta. Jah, just, ma tahtsin hakata jooksjaks, aga ma ei tahtnud joosta! Jooksmine on alati olnud minu jaoks ebameeldiv ja vastik pingutus, ma ei uskunud kõiki neid, kes ütlesid, et pärast mõnda aega rajal tatsumist saabub ühtäkki selline tunne, et sa võid igavesti joosta ja kõik on nii kerge.
Lugesin motivatsiooniks ja inspiratsiooniks kevadel eesti keeles ilmunud Alexandra Heminsley raamatut «Kuidas minust sai jooksja» ning see lükkas ümber nii mõnedki müüdid ja valearvamused, mis minusse aastate jooksul istutatud olid. Otsustasin, et kui ma suudan üle elada 24 tundi kestnud sünnituse, siis kohe kindlasti suudan ma vähemalt 15 minutit järjest joosta – sest just see olla maagiline piir, mil keha lülitub ümber ning sa ei jookse enam anareoobses tsoonis (mis ongi vastik ja rõve ja valus), vaid areoobses tsoonis. Ja just seda tahtsin ma kogeda. Ning erinevalt varasematest pekipõletusprogrammidest polnud mu eesmärgiks kaalulangus, vaid lihtsalt soov ja iha panna oma keha proovile ning teada saada, mida ma suudan teha.
Leidsin suurepärase rakenduse C25K, mille esimesed nädalad olid suurepäraselt lihtsad ja mõnusad. Korralik soojenduskõnd, siis minut jooksu, paar minutit kõndi ja nõnda aegamööda jooksuosa suurendades. Ausalt pean tunnistama, et mitte kordagi ei tundnud ma, et ripuks hing paelaga kaelas. Leidsin ka, et mu tavapärast igavust jooksurajal ei leevenda mitte muusika, mida varem taustaks kuulasin, vaid just põnevad podcast’id – nii saan ma mõelda muule kui jooksmisele ja oodata hetke, mil äpp kõrvaklapis teatab, et aeg on kõndida või taas joosta.