Ja ei tasu arvata, et vaid naisi häbistatakse, kuigi see on kahjuks kohalikus meedias prevaleeriv trend. Näiteks Vin Dieselit on tögatud, et tal on «papakeha», mis üldiselt tähendab siis keskealiste meeste vormist väljas figuuri. Toona põrutas mees lihtsalt ja selgelt: «Kehade häbistamine on alati vale!»
Aga miks me siis häbistame?
Tegelikult pole raske mõista, miks inimesed janunevad artiklite järele, kus arutatakse, kas üks või teine kuulsus on juurde võtnud või mis on tema dieedi saladus. Kui sa oled ise parasjagu kehavormimise teekonnal ning obsessiivselt kaalunumbrit jälgid, võib olla väga julgustav näha, et pealtnäha täiuslikku elu elavad kaunid kuulsad naised võivad samamoodi kilosid koguda. Nii tundub reedel sisse vitsutatud pitsa vähem häbiväärne.
See on ka täpselt sama, mis juhtub iga anonüümse trolli ja kommenteerijaga, kes sulle Facebookis kurje kirju saadab või foorumis möliseb – kellegi kallal näägutamine, neile halvasti ütlemine muudab teatud tüüpi inimese päeva paremaks. Ta saab end paremini tunda, kui on kellegi kohta halvasti öelnud. Kurb, aga nii see on.
Samas meeldib meile tõsta kuulsusi pjedestaalile – nad on justkui näited täiuslikust inimesest, ideaalid, kelle poole me ise pürgime, kas või seda alateadlikult tehes. Ja kui kuulsus end «käest laseb», võime tunda, et meid on alt veetud. Me ju ometi oleme neid imetlenud ja nende peale kulutanud aega ja rahagi (kinopiletid, kontserdid, plaadid) – jällegi, kuidas ta julgeb! Lisaks on sotsiaalmeedia toonud kuulsused meile lähemale kui iial varem, seega tunneme me nendega vendlust ja lähedust, me tunneme, justkui meil oleks õigus nende kehadele, mõtetele, loomingule.