Galerii: Viljandi pärimusmuusika juubelifestival tegi uut ja vana juba esimesel päeval

Annaliis Laidre
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

25. Viljandi pärimusmuusika festival tõi uut ja vana täissaalidele juba esimesel päeval! Suurejoonelise rongkäigu ja kontsertetendusega avatud juubelifestival lauldi ja tantsiti heatujuliseks ja soojaks hoolimata vanast heast vihmast.

Rahvale tõid head meelt festivali veteranid Tbilisi Gruusiast, Ülemakstud Rentslihärrad, Torupilli Jussi Trio, tantsuussi tõmbas käima ka MandoTrio. Koos festivaliga tähistasid veerandsajandat juubelit Untsakad ning uue albumi materjali esitlesid Naised Köögis ning Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Õhtu naelaks olid otse Tšiilist Kirsimäele tulnud Nano Stern Trio, Pärimusmuusika Aita hullutanud Pillide Duell ning Laululaval festivali Ööklubis hiilgava comebacki teinud Väikeste Lõõtspillide Ühing. Folgiratas veereb aga edasi ja ootab kõiki Viljandisse!

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema on «Uut ja vana», mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks.

Fotograafid: Linda Liis Eek, Aivo Põlluäär, Madli Viigimaa, Kris Süld, Ako Lehemets, Kevin Kohjus, Martin Kosesson

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles