Kuidas ma saaksin oma depressioonis meest aidata nii, et ma ise end ära ei lömasta, vaid saan ka tunda, et suhet hoiavad koos kaks inimest? Sest tahaksin väga elu veeta ühe inimesega ja omada lapsi ühe inimesega.»
Vastab psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja Õnne Aas-Udam:
«Viimase kolme aasta jooksul on teie paarisuhe muutunud - perre on sündinud laps, mees on muutunud rahulolematuks, kergesti ärrituvaks ja ei tunne end perega koos tegutsedes hästi.
Arvate või teate, et partneril on diagnoositud depressioon? Siin on suur vahe. Depressioon on tõsine meeleoluhäire, mis vajab nii psühhiaatri abi, medikamentoosset sekkumist, kui ka psühhoteraapiat.
Teisalt võivad nimetatud sümptomid kirjeldada ka mehe psühholoogilist kriisi, kuna toote välja, et just peale poja sündi on toimunud muutused: teil on koos seljataga pikk paarisuhe, perre sündinud laps muudab alati ka mehe-naise suhteid jne.
Samuti olete rahulolematu enda rolliga peres, kus kõik vastutus, nii materiaalne kui kodu korrashoid on teie õlul.
Saan aru, et mureteemasid on mitmeid ja olete püüdnud neid ka omavahel avada ning rääkida, mida tunnete ja vajate, mis aga ei ole senini kahjuks õnnestunud.
Mis võib olla ebaõnnestunud vestluste üheks põhjuseks, siis enamasti lähevad sellised jutuajamised väga emotsionaalseteks ning kiputakse teineteist süüdistama. Teise osapoole juttu võetakse kui etteheiteid ja rünnakut iseenda pihta ning seda on raske taluda.