Pühade ajal üksiolemises pole mingit traagikat, kes sellega harjunud pole, peaks lihtsalt rahulikult võtma ja mitte enesehaletsusse ära uppuma. Kui nüüd veel kujutleda, et iga seltskond ei pakugi alati rahulolu ja rõõmu, ei peakski kurb olema. Aga muidugi saan rääkida vaid iseenda eest ja inimesed on nii erinevad.
Olen alati veidi isepäine olnud ja üritanud hoiduda koduste pidude organiseerimisest, eriti kui see puudutab jaanipäeva ja minu maakodu. Linnainimesele on nii erutav võtta ette väike autosõit maale, see oleks justkui sisemise looma vabaks laskmine. Tean neid rõõmsameelseid ja elevil inimesi, kes maale jõudes arvavad, et on etemad kui kohalikud ja võivad maal teha, mis iganes pähe tuleb. Häälekalt laulujoru üles võtta, või mis veel hullem – raadiot mängitada nii, et küla kajab. Õnneks on minu sõbrad kõik empaatiavõimelised ja teistega arvestavad, aga põhjused, miks ma eelistan ka pühade ajal üksi olla on üksnes isekad.
Esiteks on väga nauditav mitte hommikust õhtuni kokata ja rabeleda, otsida üha juurde puhtaid voodilinu, hoolitseda selle eest, et kõigile jätkuks ruumi, istumispaika ja magamiskohta. Ja, koristada, koristada, pesta nõusid igal vabal momendil ja hoolitseda selle eest, et ninaesine otsa ei lõppeks. Tean, kui tähtis on maale sõita ja grillida, eriti kui on tegemist jaanipeoga. Söed, süütevedelik, kes need pidi kaasa võtma? See on justkui rahvasport. Mulle aga väga süüa ei meeldi, sealihast olen täielikult loobunud, jääks veel kana ja kala, kuid mina söön tõesti vaid siis, kui kõht tühjaks läheb, ja viimastel aastatel juhtub seda ainult hommikuti. See võib mõjuda veidralt, aga üha enam kummitab mind tunne, et olen juba kõike maitsnud ja sellest kõigest, loe: söömisest tüdinenud. Kas te kujutate ette, milline küsimuste rahe mind tabab, kui keeldun šašlõkist, grillvorstidest ja muust heast-paremast. Ma ei viitsi lihtsalt seletada ja leian, et ei pea kellelegi aru andma, miks ma söön või ei söö. See on minu isiklik asi. Samuti väsin ma kiiresti seltskonnast ja jauramisest.