5) Ohutu päevitamine algab ennetamisest ehk päevitusaja piiramisest ja kaitsekreemi kasutamisest, aga kui nahk on juba põletatud ja punetav, on märksõnadeks jahutamine ja niisutamine, seda ka seespidiselt ehk päikesepõletusega tuleks juua ohtralt vett. Kindlasti ei tohi panna põlenud nahale vaseliini sisaldavaid kreeme, beebiõli ega hapukoort, vaid hoopis nahka jahutavaid kergeid kreeme ja geele.
6) Päikeselise ilmaga loobu puuviljahappeid sisaldavast kostmeetikast, mis soodustab pigmendi ebaühtlast jaotumist ja teeb naha laiguliseks. Samuti ei soovitata vähemalt nädal aega enne päevitamist teha intensiivseid salongihoolitsusi, mis muudavad naha väga tundlikuks.
7) Paljud inimesed on kimpus pigmendilaikudega, mis tulevad esile kevadiste esimeste päikesekiirtega ning tikuvad aastate jooksul süvenema. Pigmendilaikude tekkimise põhjused on erinevad ning mõnel puhul tuleb arsti poole pöörduda, kuid üldjuhul saab abi ka naha hoolikamast kaitsmisest ja spetsiaalsest hooldusest. Kuna igasugune ärritus mõjutab naha tundlikkust päikesele, siis tuleks vältida tugevatoimelisi abrasiivseid koorijaid ja teisi tugevatoimelisi ärritavaid tooteid, pigem eelista pehmetoimelisi puhastusvahendeid ja spetsiaalselt pigmendilaike helendavaid ja neid päikese eest kaitsvaid SPF-faktoriga kreeme. Tänapäeval saab pigmendilaike ka eemaldada, näiteks lasertehnoloogiaga, aga alati tasub esmalt jõuda arsti abiga laikude tekkepõhjusteni, sest vastasel juhul on tulemus ajutine.
8) Ultraviolettkiirgus koos hormonaalsete muutustega soodustavad ka nn sünnimärkide teket. Needki juba tekkinud märgid vajavad igapäevast päikese eest kaitsmist SPF 50 faktoriga kreemiga. Kindlasti jälgi hoolikalt, et neid nahamärke ka muul viisil ei vigastaks, näiteks raseerimise käigus. Kui mõni märkidest peaks hakkama ootamatult kasvama või läheb põletikuliseks, tuleb pöörduda nahaarsti poole.
9) Suvel võid soovi korral kasutada kehahoolduses tselluliidivastaseid või ainevahetust kiirendavaid kreeme. Need ei alanda kindlasti kehakaalu, aga annavad nahale kenama ilme ja endale enesekindlust juurde.
10) Nahahoolduse elutähtsaks osaks on ka organismi seesmine turgutamine ehk igapäevane tasakaalustatud toit ja jook. Loomulikult tuleb juua suvel ohtralt vett, lisaks tasub jälgida, et toidulaud sisaldaks naha seisukohalt õigeid vitamiine. Peamisteks iluvitamiinideks loetakse A-vitamiini ja B-grupi vitamiine, mineraalidest on nahale kõige kasulikum tsink.