Kõik me oleme kuulnud, kuidas finantsspetsialistid soovitavad raha kõrvale panna – ootamatute kulude jaoks, pensionipõlveks või siis selleks, et ei peaks hambad ristis käima tööl, mis ainult vastumeelsust tekitab. Et oleks rahaline puhver, kaitse raskete aegade eest.
Samamoodi nagu iga päev võiksime natuke säästa raha, võiksime paarisuhtes koguda ka emotsionaalset kapitali. Selleks on väikesed ja suuremad positiivsed hetked, mis jäävad meie mällu ja seovad paarisuhet positiivsete emotsioonidega.
Paarisuhte emotsionaalse kapitali kogumine peaks toimuma iga päev ja seda tuleb teha teadlikult. Armumise faasis käib teisele tähelepanu osutamine, kallima pidevas fookuses hoidmine iseenesest, – hiljem on aga oht, et hakkame kallimat ja mõnusat suhet pidama iseenesestmõistetavaks ning tähelepanu osutamise osas hakkame mõtlema «küllap ta niigi teab, et temast hoolin».
Suurte elusündmuste vahele jääb lõputult rutiinsevõitu ja pealtnäha tähtsusetuid päevakesi – just neid tuleb emotsionaalse kapitali kogumiseks kasutada. Päevasündmuste jagamine ja teise kuulamine, väikesed ootamatud tähelepanuavaldused ja kiindumuse väljendamise erinevad viisid, ühised hobid ja harjumused, naljad, asjad, millest räägitakse ainult partneriga – kriitiline on see, kas partner tunneb end armastatu ja väärtuslikuna, omavahelist suhet millegi erilisena. Oluline on see, et need väikesed hetked ei peaks olema seotud kohustustega, hädavajadusega ning soovitavalt ka mitte lastega. Kumbki peab tajuma, et teda tunnustatakse just partneri ja kallimana.
Emotsionaalse puhvri asendamatu väärtus