T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kiika suvisesse Ärklituppa! 

Naine
Facebook
Comments

Ärklitoa riiulitelt leiab asjalikku kraami nii kööki kui ka pidulauale - valikus on nii kaunist keraamikat kui ka linasest kangast kodutekstiile. Lisaks saab end ka ise lille lüüa muhedalt romantiliste satsidega kleitide ja põllede näol. Eestis kootud linane riie ja restijäägid pakuvad keskkonnasõbralikku ja lilleliselt vallatut tuulutust palavasse päeva ning soojust kargematesse koidikutesse.

Ärklitoas saadakse inspiratsiooni kodusoojusest ja igapäevastest kaunitest hetkedest, kuhu lisatakse näpuotsatäis maalähedust ja põhjamaist loodust. Eestis valmistatud keraamikal vulisevad tasaselt mustrimängud, mis on põimunud loodusest ja graafikarütmidest. Vitroportselanist valmistatud esemed on eriti tugevad ja vastupidavad, sest graafiline dekoor on ka nõudepesumasinakindel. 

Sel suvel on Ärklitoa põlle- ja kleidisatsidel õiemustrid. Lilled on ajast-aega olnud naise elu lahutamatu osa. Ega vist paremini ei saaks ka rõhutada naiselikkust, kui kandes romantilisi kleite ja põllesid, mille hõljuvatel satsidel on õitemeri? Nii üürike kui ongi Eestimaa kevad ja suvi, annab see siiski piisavalt võimalusi endale selga panna kleit ja end veetlevana tunda. Ning satsipõlle kandmine pole üldse seotud heitliku ilmaga! Seda saab kanda aastaringselt ka aksessuaarina rõivaste peal. 

Foto: Merike Tamm

Just armastatud rannakülakese mändide all Võsul saavad põlle- ja kleidisatsideks nii kangajäägid kui ka Ärklitoa kappidesse triivinud leidkangad. Satsid vallatlevad peaasjalikult Eestis kootud linasel kangal, rõivaid ei pea triikima - nad ongi loodud olema romantiliselt muhedad. Praktilised ja mahukad peidutaskud võimaldavad kõike vajalikku mugavalt kaasas kanda. 

Lippa läbi Viru rabast ja tule Võsule mõnusat metsa- ja mereõhku hingama, Ärklitoa leiad ranna lähistelt aadressil Eha 1.  Kohtumiseni Võsul! 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles