Lugege
Näidake eeskuju ja lugege puhkuse ajal või lihtsalt vihmasel suveõhtul raamatut. Lugege elukaaslasele ette. Lugege lapsele ette. Lugege valjult luuletusi. Ka teismelistele meeldib kui head raamatut ilmekalt loetakse – nii võite noore veel ka selle hea pisikuga nakatada.
Mängige koos
Suvi on parim aeg igasugusteks mängudeks. Mängida meeldib kõigile, tuleb lihtsalt sobivad mängud leida. Rannamängud, metsamängud, automängud, naljamängud, toamängud, õuemängud, telgimängud, lauamängud, sõnamängud – oleneb seltskonnast, võimalusi on sadu.
Remont
Suvel saab ühistegevusena elamist korrastada. Sorteerige vanad kooliasjad ära, et sügisel sellega enam tegelema ei peaks. Laske lapsel muutuses kaasa rääkida. Kui lapsel on oma tuba, andke talle võimalus oma teismelisehullust rakendada – millal muidu ta seda ikka teha saab. Las laps valib seinavärvi või tapeedi ise – küll ta välja kasvab ja siis saate uuesti ühiselt muutused teha.
Jälgige päevakava
Püüdke suvel vähemalt nädala sees lapse uneaega jälgida. Kui laps kolme kuuga režiimi teistpidi keerab, siis võtab see sügisel kaua aega, et tagasi rütmi saada. See aga mõjutab omakorda õppimist ja kooliskäimist.
Kui laps peab siiski suure osa suvevaheajast üksi veetma, leppige kokku, kuidas ta teid oma tegemistest ja minekutest-tulekutest teavitab. Kokkulepetes lase lapsel ettepankuid teha, nii võtab ta ka ise teadlikult suurema vastutuse.
Tutvu suvevaheaja võimalustega laste ja noorte suvekalendris!
Suvekalendri infot koondab ja vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.