P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seitse tavapärast tegevust, mis võivad viidata depressioonile

Ingrid Dreyersdorff
Facebook
Comments 1
Foto: PantherMedia/Scanpix

Depressioon on väga keeruline haigus ja olgugi, et ainult arst saab määrata diagnoosi, siis siin on mõned igapäevased tegevused, mis võivad olla haiguse märgiks. 

  1. Sa oled kogu aeg liiga kaua üleval või magad hommikuti sisse. See võib olla märk, et midagi on valesti. Loomulikult sellel võib ka olla mingi muu põhjus, aga ebatavaline unerežiim annab märku depressioonist.
  2. Kui vaatad liiga pikalt televiisorit ja kasutad seda ettekäändena, et mitte minna kodust välja, et kohtuda oma sõprade ja tuttavatega. Sotsiaalne isolatsioon viitab ärevusele, depressioonile ja üksildusele.
  3. Kui käid igal õhtul väljas. See on jällegi teine äärmus. Kui sa märkad, et varem käisid väljas ainult reedeti ja järsku tahad kogu aeg õhtuti peole minna, siis see võib viidata teatud probleemidele, näiteks sellele, et sa proovid midagi muud vältida.
  4. Sa teed plaane, et oma sõpru ja peret vältida. Liiga palju üksi olemist tähendab, et sa proovid millegi eest põgeneda.
  5. Sa loobud trenni tegemisest. See tähendab loomulikult seda, et sa lõpetad päeva pealt trenni tegemise üldse, mitte, et sa vahest tunned end väsinuna ja otsustad kehal puhata lasta - see on teine asi. 
  6. Käid regulaarselt kaubanduskeskustes uitamas. Ostlemine on hea viis, kuidas mõtted mujale saada, aga see ei lahenda ühtegi probleemi.
  7. Teed ennast või oma saavutusi maha. Kuigi alandlikkus on hea omadus, siis regulaarselt ennast siiski mutta ei tambita või vähemasti küsi endalt, miks sa seda teed. Harjumus ennast väiksemaks teha võib viidata probleemidele enesekindlusega ja tundega, et sa ei ole midagi väärt. Seda on keeruline muuta, aga see on võimalik.

(Romper.com)

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles