Kuna inimesed ei käi veebis ainult meelt lahutamas ja suhtlemas, vaid ka erinevaid kooli, töö, tervise ja rahaga seotud asju ajamas, võib veebipettuse ohvriks langemisel olla väga tõsised tagajärjed. Selle pärast tutvustabki Laenukool mõningaid rusikareegleid, millest kinni pidades on sinu ja su lähedaste vara ja identiteet kindlamalt kaitstud.
Kasuta viirusetõrjeprogramme.
Muretse oma arvutile usaldusväärne viirusetõrjeprogramm. Kasuta seda arvuti, veebilehtede ja väliste seadmete skaneerimiseks. Viirusi aitab vältida ka kahtlaste lehtede mitte külastamine, tundmatute failide allalaadimisest hoidumine, programmiuuenduste tegemine ja internetiühenduse turvamine. Kui soovid eriti kindel olla, lülita arvuti vooluvõrgust või internetist välja ajaks, mil sa seda ei kasuta. Kindlasti kontrolli ka oma nutitelefoni ja tahvelarvutit, kas need on pahavara eest kaitstud.
Oma salasõna on sul praktiliselt igal leheküljel, mida igapäevaselt külastad. Kaitsmaks isiklikke andmeid ja konto sisu, loo tugev parool. Selleks kasuta numbreid, sümboleid ja erineva suurusega tähti. Kindlasti ei tasu igal pool ühte ja sama salasõna sisestada. Vaheta seda erinevates keskkondades regulaarselt. Ühtlasi ei tohiks sa ka oma ligipääse kuhugi kirja panna ning kaasas kanda. Kui vähegi võimalik, väldi paroolide salvestamist arvuti mällu. Kindluse mõttes määra ka arvutile endale ligipääsukood. Ära jaga kellegagi, ei lähedase ega võõraga oma salasõnu. Kui mõni ettevõte või selle esindaja peaks neid küsima, siis tea, et tegemist on petturiga. Kui võimalik, kasuta enda isiku tuvastamiseks ID-kaarti, mobiili-ID või kahetasemelist autentimist.