«Kohe nii hullusti, et ühel hammustas vere välja ja teisel põsele suure jälje. Kasvataja ütleb, et sellele ei eelne mitte mingisugust konflikti teiste lastega. Lihtsalt läheb ja teeb.
Kodus hammustab ta ka teisi pereliikmeid. Oleme keelanud, olen vastu hammustanud, kuid ta ainult naerab ja ei saa nagu aru, et ta midagi valesti teeks.
Teiseks läheb ta täiesti tühja kohapealt teisi lapsi näpistama või pigistama, halvimal juhul ka põskedest või näo piirkonnast. See kõik oli ka enne hoidu minemist, kui saime teiste lastega kokku.
Kas on mingi lahendus, kuidas saaks neid situatsioone ära hoida? Ta on väga aktiivne ja kindla iseloomuga tüdruk.»
Vastab psühholoogiline nõustaja, Gordoni perekooli koolitaja Õnne Aas-Udam:
«Kindlasti olete vanemana mures, kui saate lastehoiust tagasisidet, et teie 2,5-aastane laps hammustab ja näpistab teisi põnne.
Toote oma kirjas välja, et laps hammustab ka koduseid ning teie seni kasutatud meetodid pole muutust ebakohases käitumises toonud.
Üldiselt on leitud, et lapsed hammustavad, kuna nii saavad nad väljendada endasse kogunenud pingeid ja ärevust. Kui lapse sõnaline võimekus pole veel väga arenenud, pole tal veel sõnu, et väljendada oma vajadusi ning «kehakeeles» öeldu tuleb täiskasvanute poolt n-ö dekodeerida ehk ära tõlkida.Teil on täiesti õigus, kui kirjutate, et peale pahandamist laps naerab, justkui ei saaks aru, et ta midagi valesti teeks. Nii ongi, ta ei tee seda meelega.