Vaatame korraks jõulukuludele otsa. Ilmselt on sul aastate jooksul kapi otsa nii mõnigi korralik jõuluehe kogunenud, kuid mõne ostaks ikka veel, onju? Siia lisanduvad kuusk, vahest jõulutäht, jõulutuled ja muud kaunistused. Küünlaid sooviks hakata põletama juba novembri lõpust. Jõuluõhtul sooviks hästi süüa. Pühadega on seotud veel igasugused lisakulud nagu pakkevahendid, sõiduraha vanemate, sugulaste ja sõprade juurde … Ja siis on kingitused. Kui kõik eelnev tuleb muretseda vahetult enne pidustusi, siis kinke saab kuude peale ära jagada.
Me ei väida, et pead nüüd iga kuu hakkama kinke ostma, kuid silmad tasub lahti hoida järgmistel juhtudel.
Soodusmüügid. Kevade ja jõulude vahele jääb mitu allahindluste hooaega. Vaata ringi, vahest on mõni ese või teenus soodsam kui pühade eel. Oletame, et soovid emale kinkida pere pildialbumit. Arvestades, kui palju selline kogus fotosid maksma läheb, on targem erinevatest kampaaniatest kinni haarata. Sama kehtib ka tehnika, ehete, köögitarvikute, reiside ja teiste suuremate ostude kohta.
Reisimine. Vahet ei ole, kas oled avastamas kodu- või välismaad, millegi põneva ja unikaalse otsa satud sa suurema tõenäosusega kui kodupoes. Lisaks, on riike, kus teatud kaubad on oluliselt soodsamad kui meil. Kui kohvris on ruumi, siis kasuta võimalust!
Kasvatamine. Omad enda aeda? Kasvata ise midagi ja pane purki. Kui see võimalus aga peaks puuduma, siis abiks on ka sügisesed jalutuskäigud aedlinnakutes, kus jagatakse lademetes tasuta õunu. Lisaks võib Eesti metsadest korjata maitsvaid marju ja seeni. Erineva raskusastmega hoidiste retsepte leiab kokaraamatutest ja internetist sadu.