Banaani magus maitse on beebidele vägagi meelepärane, kuid sellega ei tohiks ka liialdada. Tegemist on siiski pigem magustoiduga. Seda magusat puuvilja võiks tutvustada beebile, kes on vähemalt kuuekuune ja valmis lisatoidu söömiseks.
Valige alati küps banaan, see on tavaliselt pruunikate täppidega. Maitselt magus ja pehme ning seda on lihtne kahvliga püreestada ning beebil kergem alla neelata.
Kuna beebid on enamasti selili, siis on neil raskem punnitada, mis võib omakorda viia kõhukinnisuseni. Selle leevenduseks sobibki suurepäraselt kiudainerikas superpuuvili – banaan.
Teine probleem, mille all lapsed tihti kannatavad, on kõhulahtisus. Viimane võib sageli olla põhjustatud erinevatest viirustest (näiteks rotaviirus jne). Sellegi raviks soovitatakse banaani, teravilju, õunu jne. Banaan näiteks taastab elektrolüütide taset kehas.
Banaan varustab keha vajalike toitainetega
Banaanides peitub rikkalikult kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi ja rauda – kõik need on vajalikud lapse arengule. Kaalium on oluline näiteks lihaste- ja südametööle ning kaltsium luude arenguks. Banaanis sisalduv raud aitab tugevdada verd ja leevendada rauavaegust (aneemiat).
Beebi esimene banaanipüree (4-6. elukuust)
- 1 küps banaan
- (vajadusel) rinnapiima, vett või piimasegu
Koori banaan ja lõika see väikesteks tükkideks. Vajuta kahvliga püreeks.
Olenevalt lapse vanusest, pole banaanipüreele vaja lisada mingit vedelikku, aga vajadusel võib lisada meelepärast ja lapsele tuttavat vedelikku (rinnapiima või rinnapiimaasendajat)
Banaani-avokaadopüree ehk Cado (4-6. elukuust)