Eestis vastas 72 protsenti vastanutest, et naistevastane vägivald on väga tõsine probleem, 23 protsenti pidas seda üsna tõsiseks, neli protsenti ei pidanud seda eriti tõsiseks ning üks protsent ei osanud öelda. «See arusaamine, kas ta on väga tõsine või on natuke probleem - sellest hakkabki pihta,» pidas Hanno Pevkur väga oluliseks vahet, mis näitab eestlaste suhtumist. «Nüüd me jõuame tegelikult selleni, millesse ma ise kõige rohkem sügavalt ja siiralt usun. Ma ei usu, et õigusruumi karmistamine muudaks vägivalla olemasolu. Ma olen sügavalt veendunud, et ka ühiskondilikud muudatused haridussüsteemis aitavad kaasa, et vägivalda vähenda ja on vältimatult vajalikud. Aga 99 protsenti sellest mõjust, kas ühiskonnas on muutusi või mitte, saab alguse kodust. Kui kodus ei ole arusaamist või kasvatust, et venda või õde ei lööda, et ema või isa omavahel ei kakle, siis seda arusaamist lapsele edasi kanda praktiliselt ei võimalik kuskil mujal. Laps on kodu peegel.»
Pevkuri sõnul on see tõde küll väga trafaretne ja kõik saavad sellest aru. «Jah, koolis on võimalik seda natuke muuta, lasteaias peab ja on võimalik muuta, aga kui lasteaias laps mingisuguse hoiaku, kui ta sõpradelt saab mingisuguse hoiaku - need on lisakruvid, mida peale keeratakse. Aga kui ta läheb koju ja näeb, et isa peksab ema, siis sellest tulenevalt on täiesti normaalne, et on võimalik ka, et vanem vend annab õele müksi, siis ei ole võimalik ühiskonda muuta.»
Mõeldes, miks me ei suuda ühiskonda muuta, tuleb Pevkuri sõnul juurelda, miks me ei suuda iseennast muuta. «Miks me kõik - igaüks - oleme valmis aktsepteerima seda, et tänava peal kedagi pekstakse? Miks me kõik oleme valmis aktsepteerima seda, et ka kultuuri osa on vägivald?» küsis ta ja nentis, et ei saa välja käia mingit uut infot. «Igaüks on oma saatuse ja õnne sepp, aga selle aluseks on ja peab olema see, kuidas me seda koduseinte vahel mõistame ja aktsepteerime või mitte,» leidis Pevkur.