Seetõttu võib kergesti tekkida olukord, kus maksad kokkuvõttes rohkem kui asi väärt on, kirjutab TF Banki Laenukool. Isegi kui oled vastutustundlik ja raudse tahtejõuga krediitkaardi kasutaja, on elu ilma krediitkaardita parem, ja võimalik! Laenukool annab omalt poolt mõned soovitused, kuidas seda saavutada.
- Tutvu oma krediitkaardi tingimustega ja tee plaan võlast vabanemiseks.
Krediitkaardi limiiti pole raske meeles pidada, aga kas sa oskad ka kohe peast öelda, kui suur on selle aastane intress ja igakuine hooldustasu? Täna on laenu võtmiseks palju erinevaid võimalusi – kas sa oled kindel, et sinu krediitkaart on neist parimate tingimustega? Kuna krediitkaardiga on lihtne sattuda nö laenamisringi, siis hinda oma senist maksekäitumist ja praegust kontoseisu kriitilise pilguga. Tee plaan, kuidas see nulli saada ilma juurde laenamata.
- Sulge krediitkaardi konto ja maksa edaspidi deebetkaardi või sularahaga.
Kõlab nii iseenesest mõistevalt, et miks seda üldse mainida? Kogemused näitavad, et kui pole krediitkaarti, siis on ka kulud väiksemad. Konto sulgemisega likvideerid ahvatluse kergema vastupanuteed minna. Ühtlasi hakkad oma edasisi oste valvsamini jälgima, sest raha nende tarbeks võetakse otse sinu kontolt või rahakotist. Seni mõnevõrra abstraktsena tundunud kulud muutuvad oluliselt reaalsemaks aidates sul niiviisi nii mõnestki tarbetust harjumusest loobuda.
- Koosta eelarve ja alusta kogumist.
Kui oled tihe krediitkaardi kasutaja, siis järelikult puudub sul oma sissetulekust ja kuludest selge ülevaade. Pane oma kulud-tulud tabelisse ning vaata, mida saaksid muuta. Alustada tasub ka kogumisega. Teatud suuremaid kulutusi (rehvid, küttepuud, uus kodumasin, jõulukingid jms) on võimalik ette planeerida. Mõni teine ulatuslik väljaminek aga võib ilmneda ootamatult. Seega alusta raha kogumisega võimalikult vara. Iga kõrvale pandud euro loeb, sest isegi, kui sa ei saa õigeks ajaks raha kokku, on laen kogutud summa võrra väiksem.