T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Johanna Eenma ühendab Eesti moedisaini ja julge tänavastiili

Naine
Facebook Twitter
Comments
Johanna Eenma
Johanna Eenma Foto: Markus Mikk / Õhtuleht / Scanpix

Stilist Johanna Eenma kombineerib värskes koostööprojektis Tiina Talumehe äsja esitletud romantilise kevadsuvise kõrgmoe kollektsiooni «Escape» rõivaid Viru Keskuse poodide julge tänavamoega. Stilisti aitasid projektis EKA moestilistika tudengid ja loodud ilu jäädvustas moeseeriaks ajakirjale Säde fotograaf Oliver Moosus.

Projekti eesmärk on tuua kõrgmood senisest rohkem tänavapilti ning näidata, kuidas oskusliku stilistika abil saab seda tänavamoega nutikalt kombineerides luua väga erinevatesse olukordadesse sobituvaid rõivakomplekte. Nii ei jää hinnaline disainerkleit peale ühekordset kandmist kappi seisma, vaid  seda saab kanda kordi ja kordi.

«Mulle meeldib väga segada omavahel erinevaid rõivastiile ja hinnaklasse, luues tervikliku ja inspireeriva komplekti. Kõrgmood on valmistatud käsitööna ja kvaliteetsetest materjalidest, mistõttu on selle eluiga pikem ja investeering tasub end ära läbi jätkusuutliku kasutamise. Samas on tänavamood hea võimalus värskendada riidekappi hooaja trendiesemetega, sealne valik on laiem, hinnasõbralikum ja väga erinevaid stiile arvestav. Tahan julgustada inimesi mitte kartma Eesti disainerite juurde minna, peljates, et looming on üleliia kallis. Pigem tasub mõelda selle peale, kuidas nutikalt seda koos tänavamoega kanda, nii et sellel oleks väga mitmeid kasutusvõimalusi,» tutvustas projekti ideed stilist Johanna Eenma.

Foto: Oliver Moosus

«Inimeste elustiil on muutunud ning nende ootused moerõivale erinevad tunduvalt nelja-viie aasta tagusest ajast. Ettekujutus, et kõrgmood sobib vaid punasele vaibale ja vastuvõtule, hakkab asenduma ootusega rõivaste mugavusele ja kombineeritavusele. Julgustan alati naisi erinevaid komplekte kokku panema ja oma stiiliga katsetama, kõrgmood võib olla vägagi igapäevaselt kantav ja tänavamoega sobitatav. Muutunud on ka inimeste suhtumine brändirõivastesse. Järjest vähem on oluline kanda pealaest jalatallani mõne tuntud rahvusvahelise disaineri loomingut, selle asemel on paljud leidnud tee Eesti moeloojate juurde, kelle loomingust soetatakse garderoobi kvaliteetsed ja aegumatud baasesemed, mida siis tänavamoe brändidega täiendatakse, loomaks põnevaid ja eriilmelisi rõivakomplekte,» rääkis moelooja Tiina Talumees. 

Foto: Oliver Moosus

Projekti idee sündis meeskonnal koostöös Tiina Talumehe moestuudio ja Viru Keskusega ning valminud moeseeriat näeb täies ulatuses suvises ajakirjas Säde. «Oleme Eesti disaini ja iseloomuga rahvusvahelisi tänavamoebrände toonud kokku erinevates projektides, millest kindlasti suurim on kaks korda aastas toimuv Viru Keskuse moesündmus FIBIT. Julge käekirjaga stilistide nägemused inspireerivad inimesi julgemalt katsetama ja oma tavapärasest stiilist erinevaid asju proovima, mis rikastab meie moe- ja tänavapilti. Omalt poolt on meil huvitav jälgida, kuidas Johanna stiili täiendavad selles projektis EKA noored moestilistika tudengid, kellel ühel hetkel tekib enda isiklik stilistikäekiri ja keda tulevikus ka meie moelavale stiliseerima kutsuda,» rääkis Taivi Koitla, Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektor.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles