Tänapäeva naise iluarsenali kuulub kahtlemata mõni karvaeemaldusvahend. Samas on «karvaeemalduse» teema naiste jaoks pigem tüütu ja tülikas – see võtab palju aega ja raha. Kord on žiletid otsas, kord nahk kahjustatud, kord pole lihtsalt aega karvade eemaldamiseks.
«On naisi, kes käivad salongis erinevatel kallitel karvaeemaldusprotseduuridel, kuid ikka ja jälle nendivad, et kulutatud summad ja saavutatud tulemuse ajaline kestvus on ebaproportsionaalsed. Enamus meist teeb neid protseduure kodus käepäraste vahenditega – see on soodsam, kiirem ja intiimse tegevuse tõttu kindlasti ka privaatsem. Karvade eemaldamine on tänu tehnoloogia arengule tegemas mõnes mõttes revolutsiooni, kuna saadaval on efektiivseid seadmeid ja meetodeid, mis erinevad hinna, kvaliteedi, tõhususe ja isegi valutekitamise poolest, kuid võimaldavad kodus saavutada salongihooldusega võrdväärse, aga rahakotisõbralikuma tulemuse,» selgitas Kõiv, kes tõi esile erinevate karvaeemaldusvõimaluste eeliseid ja puudujääke.
Raseerimise tulemus kestab olenevalt naha- ja karvatüübist üks kuni kolm päeva, mille järel tuleb hooldust korrata. Raseerimine sobib eelkõige jalgade, kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna hoolduseks.
«Raseerimine lõikab karva ära naha pinnalt ning annab lühiajalise tulemuse. Erinevalt mõnedest teistest meetoditest on raseerimine ohutu kõigile naha- ja karvatüüpidele, mistõttu on see ka kõige levinum koduse hoolduse viis,» tõi Kõiv esile.
Ta selgitas, et raseerijaid on kahte tüüpi: tavalised nö käsiraseerijad ja elektrilised raseerijad. «Ühekordset raseerijat on mugav ja lihtne kasutada, sest karvad saab hõlpsasti duši all olles eemaldada. Lisaks sellele on tooted ka odavad ja müügil peaaegu kõikjal. Osadel raseerijatel on kaasas vahetuslabad, mida teatud perioodi vältel tuleb vahetada ning juurde soetada. See teeb raseerija kasutamise pikemas perspektiivis kallimaks,» sõnas Kõiv.