Oviiri sõnutsi tahavad nad kiita mitte ainult naist, kes on sünnitanud, vaid kes kasvatab lapsi turvalises keskkonnas – turvaliseks teeb selle aga võimalus toetuda nii emale kui ka isale. Kuigi konkursi tingimused viitavad, et sobiv aasta ema kandidaat peaks olema lapsed «abikaasaga üles kasvatanud», siis Oviiri sõnutsi leski kandideerimast siiski ei takistata ning samuti on tema sõnul liidus arutlusel konkursitingimuste muutmine.
Ühiskond, kus emal soovitatakse end koos lapsega põlema panna
Kadi Kriit loodab, et muutus ühiskonnas tuleb ning rohkem hakatakse väärtustama nii üksikemasid kui ka näiteks samasoolise partneriga lapsi kasvatavaid emasid. «Aga selleks on vaja aega ja tööd ning ei ole abiks, kui ka naisliit ise asjast aru ei saa,» ütleb Kriit. «Nad toetavad ühiskonnas valitsevat misogüüniat ja seksismi – vaadake kas või artiklite kommentaariumi! Isiklikult olen saanud ähvardusi ja mul on palutud end (koos lapsega!) põlema panna – avalikult, Eesti pereisa poolt.»
Kadi – kes samuti ei vasta konkursi tingimustele – ütleb, et tal on ju ainult üks elu ja ta ei kavatse oodata, kas paarikümne aasta pärast on midagi pisut paremaks läinud või mitte. Muidugi püüab ta enda poolt nii mõndagi ära teha, näiteks sellesama allkirjade kogumisegagi, kuid: «Minu pere hääletab jalgadega ja meie teine kodu on riigis, kus naiste õigusi austatakse sama palju kui meeste omi. Eesti mehed tunduvad praegu väga sarnased nendele ekstremistidest moslemitele, keda nad ise nii väga maha teevad. Nii et mõtlemiskoht...»