Viha partneri vastu: on see normaalne?

Dagmar Lamp
, Postimehe naisteportaali juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Pexels / CC0 Licence

On sul mõnikord oma partnerile otsa vaadates tunne, et sa justkui vihkaks teda? Või ehk on see viha täiesti selgelt sinus olemas? Tuleb välja, et sa pole selles üksi: peaaegu kõik meist tunnevad aeg-ajalt tugevat ebasümpaatiat inimeste vastu, keda me kõige rohkem armastame, isegi kui mõned meist seda endale ei teadvusta.

Psychology Today kirjutab, et Vivian Zayas ja Yuichi Shoda viisid läbi rida katseid ning avastasid, et inimesed mitte ei vihka ega armasta oma partnereid – nad armastavad ja vihkavad neid.

Tulemus ei tasuks aga kedagi üllatada, kuna mromantilised partnerid on elus meile kõige lähedasemad ning nad tekitavad meis tugevaid tundeid, mis sobivad mõlemasse skaala otsa. Mõnel päeval ujutab meid üle armastus, kui kallimale mõtleme, teisel päeval aga tunneme, et ta ei meeldi meile väga. Uuring viitab, et tegemist on täiesti normaalse nähtusega ja aeg-ajalt ebameeldivate tunnete tundmine ei tähenda, et teie suhtel midagi viga oleks. Kergendusena saame hoopis tõdeda, et kui sa vahel tunned, justkui vihkaksid oma partnerit, ei tähenda see automaatselt, et sa teda ka armastada ei võiks.

Suhted ei pea olema üleni positiivsed, et olla terved ja õnnelikud, kuid muidugi on liiga palju negatiivsust kahjulik. Võti paistab olevat õiges tasakaalus, nagu paljude muude asjadegagi siin elus.

Tagasi üles