T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kas raseduse alguses tohib käia vannis või saunas?

Linda Pärn
, toimetaja
Kas raseduse alguses tohib käia vannis või saunas?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Panther Media/Scanpix

Normaalselt kulgeva raseduse ajal on vannis ja saunas käimine lubatud, kuid hoiduda tuleb liigsest kuumusest.

Vanasti peeti rasedust väga õrnaks ajaks ning tihti oldi seisukohal, et lapseootel naine peab paljudest endistest tegevustest või tegutsemisviisidest loobuma. Tänapäeval on liigutud seisukoha suunas, et rasedus ei ole haigus ja rasestudes võib naine edasi elada üsna tavapärast elu. Selliste kardinaalselt erinevate soovituste vahel orienteerumine võib esimest korda lapseootel naises tekitada segadust ja muret oma tita pärast.

Ämmaemand Maret Voites kinnitab Emmede Klubis, et kui rasestumine on toimunud iseeneslikult ning rasedus on kulgenud normaalselt, st ei esine valusid, määrimist või veritsust, siis tõepoolest meditsiinitöötajad naisele erilisi piiranguid ei sea.

Samas on pisike embrüo raseduse alguses vibratsioonile, kuumusele, kiirgusele ja erinevatele kemikaalidele tundlik. Tegelikult tuleks nende tegurite suhtes ettevaatlik olla terve raseduse vältel. See aga ei tähenda, et üldse vannis või saunas käia ei tohiks - hoiduda tuleb ikkagi vaid liigsest kuumusest.

Voites soovitab hoida vanni temperatuuri 37 kraadi kandis ning kui naine on saunas käimisega harjunud, siis eelistada madalamat temperatuuri ning veeta korraga saunas vähe aega. Kõige parem indikaator on ikka ja terve raseduse vältel talupojamõistus.

Märksõnad
Tagasi üles